Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Concept Space

Opis projektu: Tworzymy biuro coworkingowe Concept Space. Otworzyliśmy je pod koniec 2015 roku. W ciągu kilku miesięcy udało nam się uzyskać rentowność projektu. Do tej pory zdążyliśmy obsłużyć ponad setkę klientów z Polski i ze Świata. Od mikroprzedsiębiorców po duże korporacje. Obecnie planujemy otwarcie kolejnych oddziałów naszego biura coworkingowego w nowych lokalizacjach.

Branża / kategoria: informatyka, nieruchomości

Rok powstania: 2015

Skąd pomysł: Pomysł na Concept Space narodził się z obserwacji otoczenia i rynku. Idea coworkingu była znana Adamowi już od dłuższego czasu. Podczas spotkania dotyczącego zupełnie innego projektu Adam podzielił się ze Szczepanem swoimi spostrzeżeniami co do szans, które upatruje w rozwijającym się rynku coworkingu w Polsce, a także gałęzi powiązanych z tym rynkiem.
Niedługo później rozpoczęły się pierwsze obliczenia, przygotowania, dokładniejsze analizy i poszukiwanie dogodnych nieruchomości oraz rozpoznanie istniejącego już rynku.
Późniejsza realizacja była już błyskawiczna. W kilka dni podpisane były umowy, ruszył remont i Concept Space otworzyło się na pierwszych klientów.

Dla kogo: Mamy zróżnicowane grono klientów ze względu na szeroką ofertę.
W przypadku coworkingu naszymi klientami są przede wszystkim osoby pracujące zdalnie, freelancerzy lub osoby, których praca związana jest z częstą zmianą miejsca pobytu.
Jeśli chodzi o usługę wirtualnego biura, naszymi klientami są małe jak i większe firmy, które szukają możliwości obniżenia kosztów prowadzenia działalności i zamiast wynajmowania biura i sekretarki posiłkują się usługami naszej firmy. Często są to też jednoosobowe działalności gospodarcze lub przedsiębiorcy dopiero rozpoczynający przygodę z biznesem, którzy w naszym biurze uzyskają fachową pomoc i mogą zdobyć potrzebną na starcie wiedzę i kontakty.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcami projektu jest Adam Przykucki i Szczepan Benkowski.
Szczepan jest marynarzem, prawnikiem i wykładowcą, swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe zdobywał w najróżniejszych firmach na wielu pozycjach, nie boi się nowych wyzwań.
Adam, pierwsze doświadczenie biznesowe zdobywał w rodzinnej firmie. Od kilkunastu lat związany z branżą internetową. Już jako nastolatek tworzył swoje pierwsze strony, serwisy i portale. Jest twórcą i właścicielem serwisu Zapodaj.net, z którego miesięcznie korzysta kilkaset tysięcy użytkowników. Od 2011 roku prowadzi własną firmę. Jest akcjonariuszem i udziałowcem kilku spółek.

Konkurencja: W Polsce: Rise.pl, Business Link, ClockWork, Reaktor, City Space
Za granicą: MindSpace, Club Workspace, We Work, Regus

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Otwarcie nowych oddziałów w Polsce i być może poza jej granicami. Docelowo, utworzenie sieci biur coworkingowych pod marką Concept Space.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Gdynia (pomorskie)

Concept Space

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.