Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Findbed – płać ile chcesz za noclegi w górach

Opis projektu: Findbed to serwis, który pozwala turystom znaleźć nocleg w górach za kwotę, którą są gotowi zapłacić. Użytkownik ustala ile chce zapłacić za nocleg, a hotelarze mają 24 godziny na podjęcie decyzji o tym, czy akceptują zasugerowaną cenę czy nie. Na podstawie udzielonych odpowiedzi użytkownik dokonuje rezerwacji w wybranym przez niego obiekcie.

Aktualnie serwis jest na etapie rozwoju. Przynosi przychody, które są reinwestowane w pozyskiwanie nowych klientów oraz reklamę.

Branża / kategoria: turystyka

Rok powstania: 2015

Skąd pomysł: Pomysłodawca (Rafał Zieliński) jest z zawodu hotelarzem i jego wieloletnie doświadczenie w branży skłoniło go do założenia serwisu Findbed.

Dla kogo: Hotelarze – właściciele obiektów noclegowych w górach w Polsce
Użytkownicy – 25 – 50 lat, mężczyźni i kobiety zainteresowani górami w Polsce

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: freemium, reklama, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Rafał Zieliński – od 10 lat związany z branżą hotelarską, Kierownik ds. Przychodów i Gości w Hotelu Prezydent w Krynicy-Zdroju, pracował dla międzynarodowych sieci hotelarskich takich jak Starwood Hotels & Resorts czy Accor Group, ukończył kierunek Event & Venue Management na Uniwersytecie w Wolverhampton. Założyciel sieci społecznościowej dla artystów muzyki urban (Kollabo) oraz uczestnik Google Online Marketing Challenge 2010.

Karol Bąk – właściciel firmy interaktywnej WEBTIE (www.webtie.pl), programista, student Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, aktualnie pracuje jako Ruby on Rails Developer w SmartShack oraz Paladin.

Konkurencja: AirBnb, Nocowanie.pl, Eholiday.pl, Nocleg.pl, Travelist, Booking, Trivago.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Zwiększyć liczbę obiektów noclegowych oraz bardziej zaangażować hotelarzy w aktywność w Findbed.
Zwiększyć liczbę użytkowników, wysłanych zapytań oraz rezerwacji.
Zwiększyć przychody, aby móc finansować działania reklamowe.

Zespół: 2 pracowników

Lokalizacja: Krynica-Zdrój (małopolskie)

Findbed – Płać ile chcesz za noclegi w górach

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.