Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Forgetflowers.pl

Opis projektu: Słodkie personalizowane bukiety. Nietypowy pomysł na prezent, alternatywa dla tradycyjnych kwiatów i czekoladek to wszystko znajdziecie na forgetflowers.pl. Wszystkie produkty to autorskie projekty tworzone od podstaw w naszej pracowni. Na pełnych obrotach działamy dopiero od lipca 2017r. W ofercie posiadamy aktualnie 21 kompozycji, które można zamówić, z opcją wysyłki bezpośrednio do odbiorcy. Wykonujemy także indywidualne zamówienia według potrzeb klientów. Do każdego bukietu dodajemy personalizowany bilecik z życzeniami. W przeciągu paru miesięcy otrzymaliśmy pozytywną informację zwrotną. Udało nam się także poprawić i zoptymalizować proces tworzenia i wysyłki.

Branża / kategoria: commerce

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Pomysł zrodził się przez przypadek, pierwszy bukiety został wykonany na własne potrzeby – spodobał się znajomym, którzy zaczęli prosić o wykonanie podobnych. Z czasem, pojawiły się również prośby od zupełnie obcych osób. Zainteresowanie zaskoczyło nas i dało impuls do stworzenia platformy Forget Flowers i dzielenia się naszymi bukietami z innymi.

Dla kogo: Obecnie jest to klient indywidualny, poszukujący nieszablonowego prezentu, który bardziej ceni rękodzieło tworzone z pasją od masowego produktu.

Finansowanie: dotacja z UE, środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Karolina Beczek – twórczyni pierwszego słodkiego bukietu, odpowiedzialna za stronę artystyczną oraz Łukasz Wyderka – umysł ścisły całego projektu. Oboje zarażeni pasją do tworzenia słodkich prezentów.

Konkurencja: Główną konkurencją są dla nas firmy działające w branży upominkowej/prezentowej i florystycznej. Są to, przede wszystkim, sklepy internetowe oferujące spersonalizowane gadżety, upominki, słodycze oraz kwiaciarnie internetowe oferujące kwiaty dostarczane wprost do odbiorcy. Naszą przewagą jest innowacyjne podejście do tradycyjnie postrzeganych upominków (kwiaty, czekoladki) oraz autorskie projekty przygotowywane od podstaw, dające możliwość personalizacji zgodnie z oczekiwaniem poszczególnych klientów.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Produkt jest niekonwencjonalny, dlatego aktualnie skupiamy się głównie na zbieraniu i analizowaniu informacji zwrotnych od klientów. Kluczowe cele, jakie sobie postawiliśmy to: zbudowanie świadomości marki oraz udoskonalenie oferowanego produktu, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Istotne jest dla nas także dotarcie do nowych odbiorców oraz weryfikacja planów sprzedażowych pod kątem aktualnych wyników. W niedalekiej przyszłości, chcielibyśmy także rozbudować funkcjonalności na platformie forgetflowers.pl oraz nawiązać współpracę B2B.

Zespół: 2 pracowników

Lokalizacja: Bytom (śląskie)

Forgetflowers.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.