Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Gofore.pl – wszystkie wypożyczalnie w jednym miejscu

Opis projektu: Na początku 2021 roku swoją oficjalną działalność rozpoczął serwis tofore.pl, a z niego wyeowoluował Gofore.pl
Gofore to ogólnopolska platforma marketplace ogłoszeń sprzętu i rzeczy budowlanych, ogrodniczych, sportowych, turystycznych, ślubnych, a nawet ubrań na wynajem.

Celem Gofore.pl jest zbudowanie ogólnopolskiej platformy wynajmu wraz z całym ekosystemem zarządzania wypożyczalnią, a dzięki temu
umożliwienie oferentom sprzętu szybsze, łatwiejsze i bezpośrednie dotarcie do klienta końcowego.

Gofore to skrót od angielskiego słowa Goods for Rent (pol. rzeczy na wynajem), ale serwis ma pochodzenie stricte polskie.

W okresie rozwijania serwisu wszystkie ogłoszenia można zamieszczać bezpłatnie, w przyszłości planowane jest wprowadzenie niewielkich opłat dla niektórych kategorii i promowania ogłoszeń.

Branża / kategoria: commerce

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Pomysł na Tofore.pl jak Gofore.pl narodził się z własnych doświadczeń i potrzeb.
Otóż zauważyliśmy, że po pierwsze posiadamy dużo różnego sprzętu budowlano-ogrodniczego, którego używamy bardzo rzadko, a ponadto wzrosło zainteresowanie klientów całą sferą wypożyczania od samochodów, przez sprzęt budowlany, aż po dobra codziennego użytku. Polacy są mistrzami w kupowaniu niepotrzebnych rzeczy. Odkąd różnego rodzaju sprzęt zagościł w marketach spożywczych, odtąd Polacy stali się mistrzami w kupowaniu na zapas w imię zasady „może się kiedyś przyda”. W rezultacie w naszych piwnicach i garażach zalega mnóstwo rzadko używanego sprzętu, który tylko zbiera kurz.

Dla kogo: Docelowym klientem Gofore.pl są głównie klienci detaliczni szczególnie Ci poza obszarami dużych miast, gdzie oferta różnego rodzaju sprzętu na wynajem jest dość rozbudowana. Problem zaczyna się gdy musimy znaleźć taki sprzęt poza dużymi miastami. Ten portal ma również uświadomić ludziom, że czasem łatwiej jest coś wypożyczyć, niż zakupić.
Ponadto sporą grupą klientów są też firmy oraz przedsiębiorstwa, które wykonują prace poza swoją macierzystą siedzibą i dzięki Gofore.pl mogą znaleźć potrzebny sprzęt.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, reklama

Pomysłodawcy projektu: Twórcy, a właściwie twórca projektu to Karol Słomiński, na co dzień Project Manager and Analityk Biznesowy w globalnej firmie informatycznej, a po godzinach pasjonat majsterkowania i wszelkiego rodzaju narzędzi i sprzętu ułatwiającego życie.

Konkurencja: W Polsce największym konkurentem jest OLX, aczkolwiek widzimy sporo braków w ofercie OLX i postaramy się je wykorzystać, aby przeciągnąć dzisiejszych oferentów na swoją stronę.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Obecnie pracujemy nad rozbudową bazy produktów i jest to nasz cel nr 1 na najbliższe kilka miesięcy. Obecnie w naszej bazie po 6 miesiącach działania znajduje się ponad 1000 produktów. Baza rośnie bardzo dynamicznie i z dnia na dzień liczba oferentów wzrasta. Główną zaletą naszego serwisu są:
– brak ograniczeń ilościowych, wszystkie ogłoszenia można dodać bezpłatnie
– płatność tylko za promowanie
– brak konieczności odświeżania ogłoszeń
– możliwość utworzenia własnej strony www (subdomeny) w serwisie gofore.pl

Dodatkowo pracujemy nad całym środowiskiem zarządzania wypożyczalnia wraz ze zintegrowanym systemem do zarządzania wypożyczalnią oraz sprawdzania najemców.

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Rzeszów (podkarpackie)

Gofore.pl – wszystkie wypożyczalnie w jednym miejscu / Goods for rent – all rentals in one place

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.