Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

JakDorobic.pl – blog o tematyce finansów osobistych

Opis projektu: W ramach start-upu działa serwis internetowy JakDorobic.pl. Jest to przede wszystkim blog o tematyce finansów osobistych. Znajdziecie w nim sposoby na osiąganie dodatkowych dochodów oraz praktyczne porady jak zarabiać w ramach promocji bankowych. Tematyka bloga to również mądre oszczędzanie i inwestowanie środków. Czytelnicy bloga mogą pobrać darmowy e-book, w którym znajduje się 12 skutecznych sposobów na więcej pieniędzy. Ponadto dostępny jest również kurs o bardzo zbliżonej tematyce. A jeśli to nadal za mało, dodatkowe promocje analizowane są w dedykowanej grupie na Facebooku, w której codziennie prezentowane są nowe promocje.

Branża / kategoria: edukacja, marketing, płatności

Rok powstania: 2014

Skąd pomysł: Jacek Gacoń, twórca bloga jeszcze w czasach studiów szukał optymalnych sposobów na uzyskiwanie dodatkowych dochodów. Jakiś czas temu postanowił, że chce się dzielić swoją wiedzą; no bo dlaczego miałby ją pozostawiać tylko dla siebie? W ten oto sposób w czerwcu 2014 roku ruszył blog, który sukcesywnie rozwijany jest po dzień dzisiejszy.

Dla kogo: Odbiorcami serwisu są osoby młode, które chcą podreperować swój budżet domowy. Osoby te są otwarte na nowinki technologiczne oraz nowe rozwiązania w zakresie finansów osobistych. Są to osoby świadome i dbające o swoje interesy.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: reklama

Pomysłodawcy projektu: Jacek Gacoń:

Jeśli chodzi o moje cele, zawsze starałem się być „Da Vincim biznesu”.

W toku swojej edukacji ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim. Długo nie wiedziałem na co się zdecydować – finanse i rachunkowość, czy studia menedżerskie. Ostatecznie… ukończyłem oba kierunki. Jeszcze w czasach magisterki chciałem zyskać nieco więcej specjalistycznej wiedzy z zakresu bankowości. W tym celu zapisałem się jeszcze na studia podyplomowe dla analityków bankowych, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nie wiem jak, ale… udało się wszystko połączyć.

Jakby tego było mało zapragnąłem… zostać prawnikiem. Kurcze, kolejne minimum 5 lat w szkolnych ławach? Trochę za dużo, dlatego jeszcze raz przywitałem się z SGH, tym razem jako słuchacz studiów podyplomowych akademia spółek. W sumie prawo handlowe to wycinek prawa, który lubiłem najbardziej, zatem poczułem pełną satysfakcję.

Dwuletnia przerwa w nauce minęła szybko. Wieczny student? Na to wygląda. Obecnie szkolę się w kuźni dla przedsiębiorców ASBIRO. Jest to prywatna uczelnia, w której zarówno studentami, jak i wykładowcami są przedsiębiorcy. Tak praktycznej wiedzy z zakresu biznesu chyba nie znajdziemy nigdzie indziej. Co będzie dalej? Aż sam boję się o tym myśleć ?

Konkurencja: Serwisy o podobnej tematyce: livesmarter, bankobranie, Jak Oszczędzać Pieniądze, NajlepszeKonto, Subiektywnie o finansach.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Rozwój kanału YouTube, własna książka, kursy komercyjne.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Jacek Gacoń Consulting

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.