Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

MediShift

Opis projektu: MediShift to innowacyjne narzędzie do rekrutacji w branży medycznej. Tworzymy serwis internetowy oraz aplikacje mobilne na Android i iOS. W aplikacji MediShift lekarz i placówka definiują swoje kryteria: dostępność czasowa, specjalizacja, lokalizacja, oczekiwania finansowe. Na ich podstawie unikalny algorytm dopasuje oferty pracy dla lekarza i powiadamia obie strony w czasie rzeczywistym. Dzięki takiemu podejściu lekarz ma pewność, że otrzymuje wyselekcjonowane dla siebie oferty spełniające jego warunki, przez co oszczędza swój czas. Manager placówki  będzie miał pewność, że zatrudni osobę, której odpowiadają zaproponowane warunki. Zminimalizuje przy tym zjawisko rotacji pracowników. Aplikacja wyklaruje rynkowe stawki lekarzy. Pracodawca będzie wiedział, ile rzeczywiście musi zapłacić, aby zatrudnić specjalistę w swojej placówce.

Branża / kategoria: medycyna, inne

Rok powstania: 2019

Skąd pomysł: Inicjatywa opracowania technologii pozwalającej na inteligentną rekrutację wyszła ze środowiska młodych lekarzy. Katarzyna Dziąbowska – Grabias (CEO) — lekarz rezydent doskonale znający niefunkcjonalny system rekrutacji na rynku medycznym, podczas szukania swojej pierwszej pracy  napotkała duże trudności. Mąż Katarzyny, który jest programistą zainspirował ją do stworzenia narzędzia dedykowanego lekarzom i placówkom. Dzięki połączeniu dwóch światów: medycyny i IT powstał projekt, który ma szansę na rewolucję w rekrutacji w branży medycznej. Od samego początku projekt tworzony jest w konsultacji z młodymi lekarzami oraz placówkami medycznymi. MediShift pomoże obu stronom skrócić cenny czas rekrutacji i zyskać odpowiednich partnerów do współpracy.

Dla kogo: Naszym klientem są zarówno placówki medyczne, jak i lekarze poszukujący pracy. Skierowani jesteśmy do wszystkich placówek medycznych: zaczynając od przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, przychodni specjalistycznych, przez kliniki, szpitale i duże sieci medyczne. Aplikacja jest bezpłatna dla lekarzy.

Finansowanie: akcelerator

Model biznesowy: freemium

Pomysłodawcy projektu: CEO Medishift — Katarzyna Dziabowska-Grabias jest lekarzem rezydentem, doskonale znającym problemy branży. Zespół IT to specjaliści z ogromnym doświadczeniem w realizowaniu projektów start upowych, między innymi związanych z branżą medyczną. MediShift to też marketing i sprzedaż, tym obszarem zajmują się specjalistki z wieloletnim doświadczeniem w marketingu, PR, promowaniu produktów medycznych i nawiązywaniu relacji z klientem.

Konkurencja: Naszą konkurencją są duże portale oraz agencje HR zajmujące się rekrutacją w branży medycznej: portal-medica.pl, mp.pl, konsylium24.pl, hrmedica.pl.  To co nas wyróżnia na tle konkurencji to zautomatyzowane wyszukiwanie kandydata po określonych kryteriach, a to daje nam oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na rekrutacje. MediShift za pomocą notyfikacji stale informuje użytkowników o znalezionych dopasowaniach.

Rynki: Polska

Najbliższe cele:

Naszym głównym celem jest premiera MediShift na rynku i zdobycie pozytywnych rekomendacji użytkowników po obu stronach. W dalszym etapie chcemy rozszerzać się na kolejne zawody medyczne, takie jak pielęgniarki, położne, rehabilitanci, ratownicy medyczni. Chcemy, aby wszystkie zawody mogły szukać idealnej pracy, na własnych warunkach, oszczędzając przy tym czas swój, jak i potencjalnego pracodawcy.

Zespół: 5 – 10 pracowników

Lokalizacja: Lublin (Lubelskie)

Kluczowe osoby: Katarzyna Dziąbowska – Grabias

https://medishift.pl/

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.