Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Mieszkanie.pl – wyszukiwarka nieruchomości

Opis projektu: Serwis Mieszkanie.pl zaczął funkcjonować jako portal informacyjny prezentujący eksperckie treści dotyczące szeroko pojętego obszaru branży nieruchomości. Pod koniec kwietnia 2021 do części contentowej dołączyła wyszukiwarka łącząca biura nieruchomości, deweloperów i usługodawców z precyzyjnie zdefiniowanymi klientami, oparta na nowatorskich rozwiązaniach UX. Od strony technologicznej i redakcyjnej projekt jest w pełni funkcjonalny, jako startup z długofalowymi celami, serwis znajduje się w początkowej fazie rozwoju.

Branża / kategoria: nieruchomości

Rok powstania: 2021

Skąd pomysł: Mieszkanie.pl powstało na bazie obserwacji rynku nieruchomości oraz doświadczeń twórców serwisu, którzy od wielu lat aktywnie działają w branży nieruchomościowej. Wówczas to w powszechnej opinii poszukujących mieszkań był fakt, iż najczęstszymi problemami istniejących portali są słabo dopasowane oferty, natarczywe reklamy czy mało interesujące newslettery. W zamiarze twórców serwisu, Mieszkanie.pl ma być swego rodzaju consiergem, który nie tylko indywidualnie dopasowuje ofertę do danego użytkownika, ale też dostarcza solidnej porcji przydatnej wiedzy. Serwis ma być przyjaznym adresem dla kupujących i sprzedających, poszukujących usług, ale też wiedzy i inspiracji na temat tego, jak i gdzie mieszkać.

Dla kogo: Serwis przeznaczony jest, z jednej strony dla klientów indywidualnych – pragnących kupić lub sprzedać mieszkanie, poszukujących konkretnych usług, wiedzy oraz inspiracji, z drugiej – dla klientów biznesowych, którzy prezentują najlepsze oferty stanowiące odpowiedź na potrzeby użytkowników. Poprzez klienta biznesowego rozumiemy biuro nieruchomości i dewelopera, ale też usługodawcę typu firma remontowo-budowlana, elektryk, hydraulik, ślusarz.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Projekt współtworzą Michał Cebula, Piotr Przybysz i Sławomir Gąsiorowski. Piotr Przybysz i Sławomir Gąsiorowski od lat są związani z branżą finansów i nieruchomości. To eksperci w zakresie inżynierii procesów biznesowych i digitalizacji, zwolennicy i propagatorzy inteligentnych rozwiązań cyfrowym w obszarze obrotu i zarządzania nieruchomościami. Wespół kierowali i współtworzyli serwis Domiporta, pioniera na rynku portali sprzedażowych z segmentu nieruchomości. Opiekę nad projektem sprawuje Michał Cebula, Prezes Zarządu Mieszkanie.pl i Wiceprezes Zarządu HRE Investments, który wyznacza kierunki działalności serwisu oraz podejmuje strategiczne decyzje biznesowe. HRE Investments to jeden z największych na polskim rynku holdingów inwestycyjno-deweloperskich, dzięki czemu serwis posiada niezbędne zaplecze eksperckie i organizacyjne.

Konkurencja: Zillow, New York Times, AoCubo, lecz twórcy serwisu patrzą na inne biznesy jak na benchmarki, nie traktując ich jako konkurencji.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Budowanie sentymentu do marki Mieszkanie.pl oraz bardzo wnikliwe badanie i opisywanie rynku nieruchomości.

Zespół: 15-20 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Mieszkanie.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.