Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

PerfOps

Opis projektu: PerfOps oferuje platformę analityczną oraz możliwość monitorowania wydajności sieci CDN (Content Delivery Network) i systemu DNS (Domain Name System), które są ważnymi elementami infrastruktury internetowej. Zaawansowane oprogramowanie pozwala na szybkie diagnozowanie problemów, identyfikowanie wąskich gardeł oraz upraszcza monitorowanie rozproszonych aplikacji sieciowych przy użyciu danych na temat wydajności sieci w czasie rzeczywistym, wskazano również.

Platforma PerfOps zbiera dane metryki realnych użytkowników (RUM) z milionów danych porównawczych oraz dane syntetyczne z ponad 200 serwerów z całego świata, które umożliwiają przeprowadzanie testów sieciowych w czasie rzeczywistym dla ponad 1 300 firm na całym świecie. Wynikami testów są wartościowe dane, których można użyć w dziale technicznym, marketingu i sprzedaży.

Branża / kategoria: informatyka

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Szukaliśmy podobnej usługi i, niestety, nie znależliśmy takiej, która by nas pasowała, więc postanowiliśmy stworzyć swoją.

Dla kogo: Każda firma, która ma IT infrastrukrurę

Finansowanie: fundusz Venture Capital, środki własne

Model biznesowy: abonament, freemium, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Założycieliem spółki jest Dmitriy Akulov, który ma duże doświadczenie w budowaniu infrastruktury internetowej i zarządzaniu serwerami. W przeszłości pracował z firmą amerykańską MaxCDN.

Konkurencja: Citrix, Oracle

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Wprowadzenie nowego produktu i dalszy rozwój firmy

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Kraków (małopolskie)

PerfOps

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.