Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Puzzlowo.pl – puzzle online multiplayer

Opis projektu: Pierwsza wersja portalu działa od roku i zebrała już 3tys. zarejestrowanych graczy. Ułożyli oni przez rok prawie 40 tys. puzzli (ponad 7 mln elementów). Na Puzzlowo.pl użytkownicy mogą układać puzzle do 1000 elementów online – mogą to robić samodzielnie lub w grupach. Posiadamy własny katalog puzzli, lecz duża część użytkowników układa puzzle wygenerowane z własnych plików graficznych. Organizowaliśmy także turnieje puzzlowe online (układanie puzzli na czas).
Przez ostatni rok dopracowaliśmy wydajność platformy. Przetłumaczyliśmy ją na 6 języków, otwierając równocześnie zagraniczną domenę puzzlify.io. Zadbaliśmy o łatwą skalowalność produktu. Jesteśmy na etapie rozszerzenia platformy o część handlowo-ogłoszeniową.

Branża / kategoria: dzieci, edukacja, gry i rozrywka

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Rodzina układała puzzle, często brakowało miejsca na duże puzzle bądź były drogie (szczególnie zagraniczne puzzle). Zaczęliśmy badać rynek, pytać na wielu grupach facebookowych i spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem – idea puzzli online w wersji multiplayer przypadła im bardzo do gustu.

Dla kogo: Fani układania puzzli, dzieci, emeryci i seniorzy.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: reklama, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Jesteśmy programistami front-end (ReactJS) + back-end (Java). Tworzymy komercyjne oprogramowanie od lat.

Konkurencja: Nie ma żadnej platformy na świecie, która posiada tak rozbudowane funkcjonalności w puzzlach online. Zarówno nie ma strony na której można układać tak duże elementacje (do 1000 elementów) ani takiej na które wiele osób może równolegle układać puzzle.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Poprawienie pozycji w wyszukiwarkach: optymalizacja + content marketing. Zdobycie pierwszych sprzedaży w części handlowo-ogłoszeniowej.

Zespół: 2 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Puzzlowo.pl – puzzle online multiplayer

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.