Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rentools – wypożyczalnie narzędzi w jednym miejscu

Opis projektu: Rentools to ogólnopolski agregat narzędzi i maszyn budowlanych na wynajem. Jest idealnym punktem startowym, aby znaleźć i wynająć sprzęt budowlany zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Stale rozwijana baza produktów, a także rosnąca ilość partnerów świadczy o dużym zainteresowaniu oraz popycie na wyjaem sprzętu budowlanego oraz narzędzi.

Rentools, to również nie tylko system wyszukiwania produktów, ale również całe kompedium software’owe: CRM dedykowane wypożyczalniom narzędzi, czarna lista klientów – to tylko kilka dodatkowych funkcji, jakie oferuje ekosystem Rentoolsa.

Branża / kategoria: commerce, inne

Rok powstania: 2021

Skąd pomysł: Pomysł agregatu narzędzi na wynajem klarował się coraz bardziej z roku na rok. Model biznesowy SAAS, w którym biznes płaci miesięczny abonament za użytkowanie oprogramowania to teraz jestem z najbardziej popularnych modeli monetyzacji, który jest korzysty dla obu stron.

Dodatkowo, rosnące koszta kupna sprzętu oraz pędząca inflacja sprawiają, że wynajem sprzętu jest jeszcze bardziej atrakcyjny – zwłaszcza, kiedy uzytkować sprzęt będziemy jedynie sporadycznie.

Dla kogo: Klientem Rentoolsa jest dosłownie każdy:

– Firmy budowlane, które potrzebują ciężkich maszyn w wielu miejscach
– Firmy deweloperskie
– Klienci indywidualni, chcący wypożyczć niewielki sprzęt do jednorazowego użytku
– Producenci sprzętu oraz maszyn

Finansowanie: inne, środki własne

Model biznesowy: abonament, reklama, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Rentools został założony i jest rozwijany przez dwie osoby: Konrada Jarosińskiego oraz Roberta Roguckiego. Obaj założyciele posiadają duże doświadczenie w zakładaniu własnych biznesów, a także mogą pochwalić się bogatym zapleczem odnośnie implementacji technicznej takich rozwiązań.

Ilość założonych startupów i firm przez oboje założycieli, pozwala na wykorzystanie tego doświadczenia i rozwój Rentoolsa, aby stał się wiodącą marką i wyborem numer jeden podczas wypożyczania maszyn i sprzętu budowlanego.

Konkurencja: Obecnie nie istnieje w Polsce (ani w Europie) narzędzie do porównywania cen i rezerwacji sprzętu budowlanego.
Naszym celem jest zcentralizowanie sprzętu na wynajem i przedstawienie go jako zunifikowanej oferty Rentoolsa.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Naszym celem na najbliższy okres to przede wszystkim stałe zwiększanie oferty sprzętu, jaki mamy do wynajęcia. W 2022 roku chcemy być obecni we większości województw.

Nasz cel poboczny, to również rozwój oprogramowania CRM, który, integrując się z naszą wyszukiwarką, będzie oferował bardzo atrakcyjny pakiet dla wypożyczalni narzędzi, chcących dotrzeć do nowych odbiorców.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Kraków (małopolskie)

Rentools – Wszystkie wypożyczalnie narzędzi w jednym miejscu

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.