Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Smart Soft Solutions

Opis projektu: ThermoEye – autorski system do dokonywania wczesnej detekcji chorób u trzody chlewnej na podstawie pierwszych objawów temperaturowych. Bazując na termografii oraz sztucznej inteligencji, nasze urządzenie informuje hodowce lub/i weterynarza, o liczbie, miejscu ogniska chorobowego jak i konkretnie oznacza chorego tucznika, w celu uproszczenia procesu indetyfikacyjnego.

Branża / kategoria: informatyka

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Wysoka śmiertelność (2-3% w PL) oraz stosowalność antybiotykoterapii głównie w celach prewencyjnych jak i nieefektywny cykl hodowlany (w trakcie choroby występują straty w przypadku spożycia paszy), to główne problemy które chcieliśmy rozwiązać. Najważniejszym jednak zagadnieniem jest redukcja leków, która jest dokonywana poprzez diagnozowanie ognisk chorobowych w trybie ciągłej pracy 24/7 co eliminuje potrzebę podawania antybiotyków w celach prewencyjnych. Dzięki tuczarni, którą zarzadzają rodzice jednego z założycieli, możemy na bieżąco weryfikować zarówno nasze założenia jak i działanie urządzenia.

Dla kogo: Naszym głównym niewątpliwie są hodowcy trodzy chlewnej.

Finansowanie: akcelerator, fundusz Venture Capital, inkubator

Model biznesowy: freemium, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcą projektu jest cały skład założycieli spółki pracującej nad ThermoEye. Na swoim pokładzie mamy szeroki zakres doświadczenia technicznego, które wnosi dr Przemysław Sękalski, jak i wiedzy praktycznej płynącej z doświadczenia syna hodowców trzody chlewnej – Łukasza Adamka.

Konkurencja: Zdecydowana większość konkurencji nawiązuje do poprawy utrzymania dobrobytu loch oraz zwiększenia przeżywalności prosiąt. Istnieją firmy pochodzące z Chin, które badają behawiorystykę trzody za pomocą analizy obrazu pochodzącego ze zwykłych kamer.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Naszym głównym celem jest przejście z etapu prototypowego do pierwszych komercyjnych wdrożeń, które planowane są już w trzecim kwartale tego roku (2018r.)

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Łódź (łódzkie)

Smart Soft Solutions

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.