Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

SwiezaSprawka.pl

Opis projektu: Świeża Sprawka oferuje dowóz składników do samodzielnego gotowania (ang. meal-kit). Dostarczamy świeże, odmierzone składniki na dania wraz z przepisami.

Produkt został wprowadzony na rynek w październiku 2018 roku. W tym samym miesiącu zrealizowano pierwsze zamówienia. W tej chwili największe wyzwanie to zwiększanie świadomości dostępności takiego produktu na rynku i pozyskiwanie nowych klientów.

Branża / kategoria: commerce, gastronomia, life style

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Pomysł rozwiązuje problem, który drażnił założyciela, czyli m.in. brak czasu na czynności wokół gotowania (robienie zakupów, szukanie nowych przepisów), brak dostępności wszystkich potrzebnych składników w jednym sklepie.
Dokładnie zostało opisane to na blogu: http://www.swiezasprawka.pl/frustracja/

Dla kogo: Osoby, które chcą jeść więcej warzyw, roślin, ograniczyć mięso, weganie, wegetarianie. Szczególnie osoby z dużych miast, które dużo czasu spędzają w pracy i nie mają czasu na robienie zakupów i szukanie przepisów, ale cenią sobie gotowanie w domu, jako sposób budowania więzi w rodzinie i spędzanie wspólnie wolnego czasu w domu.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Jestem absolwentem SGH i programu CEMS MIM (SGH, Copenhagen Business School). Z doświadczeniem w dziale sprzedaży/marketingu w branży FMCG.

Konkurencja: Za granicą: HelloFresh, Blue Apron, Purple Carrot
W Polsce: Just Chopped, Cooking Box

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Pozyskiwanie nowych klientów, wprowadzenie produktu w kolejnych dużych miastach w Polsce, wprowadzenie nowych dań i produktów komplementarnych.

Zespół: 2 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Świeża Sprawka

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.