Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Tofore.pl – marketplace wynajmu narzędzi oraz sprzętu budowlanego

Opis projektu: Na początku 2021 roku swoją oficjalną działalność rozpoczął serwis tofore.pl. Tofore.pl to ogólnopolska platforma ofert wynajmu narzędzi i maszyn budowlanych oraz usług powiązanych.

W serwisie ponadto będzie można znaleźć oferty z kategorii infrastruktury budowlanej, ogrodniczej, transportu sprzętu oraz materiałów budowlanych, a także znajdzie się oferta dla branży eventowej.

Celem Tofore.pl jest umożliwienie oferentom sprzętu budowlanego i usług powiązanych szybsze, łatwiejsze i bezpośrednie dotarcie do klienta końcowego.

Tofore to skrót od angielskiego słowa Tools for Rent (pol. narzędzia na wynajem), aczkolwiek serwis ma pochodzenie polskie.

W okresie rozwijania serwisu wszystkie ogłoszenia można zamieszczać bezpłatnie, w przyszłości planowane jest wprowadzenie niewielkich opłat dla niektórych kategorii i promowania ogłoszeń.

Branża / kategoria: commerce, life style, przemysł

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Pomysł na Tofore.pl narodził się z własnych doświadczeń i potrzeb. Otóż zauważyliśmy, że po pierwsze posiadamy dużo sprzętu budowlano-ogrodniczego, którego używamy bardzo rzadko, a ponadto wzrosło zainteresowanie klientów całą sferą wypożyczania od samochodów, przez sprzęt budowlany, aż po dobra codziennego użytku.

Dla kogo: Docelowym klientem tofore.pl są głównie klienci detaliczni szczególnie Ci poza obszarami dużych miast, gdzie oferta sprzętu budowlanego na wynajem jest dość rozbudowana. Problem zaczyna się gdy musimy znaleźć taki sprzęt poza dużymi miastami. Ten portal ma również uświadomić ludziom, że czasem łatwiej jest coś wypożyczyć, niż zakupić.
Ponadto sporą grupą klientów są też firmy oraz przedsiębiorstwa budowlane, które wykonują prace poza swoją macierzystą siedzibą i dzięki tofore.pl mogą znaleźć potrzebny sprzęt.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, reklama

Pomysłodawcy projektu: Twórcy, a właściwie twórca projektu to Karol Słomiński, na co dzień Project Manager and Analityk Biznesowy w globalnej firmie informatycznej, a po godzinach pasjonat majsterkowania i wszelkiego rodzaju narzędzi.

Konkurencja: W Polsce największym konkurentem jest OLX, aczkolwiek widzimy sporo braków w ofercie OLX i postaramy się je wykorzystać, aby przeciągnąć dzisiejszych oferentów na swoją stronę.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Obecnie pracujemy nad rozbudową bazy produktów i jest to nasz cel nr 1 na najbliższe kilka miesięcy. Obecnie w naszej bazie po 3 miesiącach działania znajduje się około 700 produktów. Baza rośnie bardzo dynamicznie i z dnia na dzień liczba oferentów wzrasta. Główną zaletą naszego serwisu są:
– brak ograniczeń ilościowych, wszystkie ogłoszenia można dodać bezpłatnie
– płatność tylko za promowanie
– brak konieczności odświeżania ogłoszeń
– możliwość utworzenia własnej strony www (subdomeny) w serwisie tofore.pl

Dodatkowo pracujemy nad całym środowiskiem zarządzania wypożyczalnia wraz ze zintegrowanym systemem do zarządzania wypożyczalnią oraz sprawdzania najemców.

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Rzeszów (podkarpackie)

Tofore.pl – pierwszy dedykowany marketplace wynajmu narzędzi oraz sprzętu budowlanego w Polsce

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.