Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

VisitPoland.online – wirtualne przewodniki panoramiczne

Opis projektu: Visit Poland Online to nowa platforma z przewodnikami turystycznymi / mapami panoramicznymi miast na bazie panoram 360 z powietrza i spacerów wirtualnych we wnętrzach obiektów.
Celem platformy Visit Poland Online jest promocja turystyczna Polski, dzięki przewodnikom użytkownik serwisu będzie mógł zapoznać się z wybraną okolicą, atrakcjami turystycznymi oraz infrastrukturą turystyczną i dzięki temu zaplanować pobyt i zwiedzanie, w tym np. zarezerwować hotel. Część informacji będzie dostępna bezpośrednio w serwisie, do pozostałych będą odesłania w formie linków (np. do stron miast i obiektów, systemów rezerwacyjnych, serwisów z opiniami, mediów społecznościowych) tak by stanowić integrator wiedzy i linków w usystematyzowanej formie na bazie atrakcyjnych wizualnie panoram.
Aktualnie na platformie jest ponad 1000 panoram z powietrza w ponad 80 miejscowościach w Polsce (dane na 2020-03).

Branża / kategoria: turystyka

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Najczęstszą formą prezentacji obiektów turystycznych, hoteli, restauracji w internecie są listingi lub mapy, często w niezbyt atrakcyjnej lub nieaktualnej formie. Mapy i przewodniki panoramiczne pokazują okolicę i otoczenie obiektów w atrakcyjny sposób, zdjęcia panoramiczne z powietrza są dopracowywane pod względem graficznym. Całość pozwala na unikalną prezentację obiektów i obszarów turystycznych.

Dla kogo: Odbiorcami przewodników są potencjalni turyści, natomiast bezpośrednio produkt jest kierowany do miast i branży turystycznej – hoteli, restauracji, obiektów turystycznych, które mogą wykorzystywać mapy panoramiczne do celów promocyjnych.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: freemium, reklama, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Pomysłodawcą projektu jest Jacek Bieliński, marketingowiec, pasjonat nowych technologii i wykorzystania ich w marketingu.

Konkurencja: Potencjalną konkurencje można zdefiniować w kilku obszarach, sam projekt łączy bardzo różne dziedziny, od fotografii, przez spacery wirtualne po mapy i przewodniki turystyczne. Aktualnie na rynku nie ma rozwiązań, które by łączyły te wszystkie aspekty w kompleksowy sposób. Jako konkurencję można traktować różne rozwiązani, w tym Google Maps w widoku satelitarnym, mapy panoramiczne są dla nich atrakcyjną alternatywą ze względu na jakość zdjęć i elastyczność dostosowania do potrzeb.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: W najbliższym czasie (sezon 2020) chcemy rozszerzać bazę miast na platformie, systematyczne wdrażanie pełnych wersji przewodników, wykonanie tłumaczeń oraz pierwsze projekty na rynkach zagranicznych.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Gdynia (pomorskie)

VisitPoland.online – wirtualne przewodniki panoramiczne

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.