Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

WinC

Opis projektu: Chmurowy system o nazwie WinC – “Work in Cloud” który nadzoruje, kontroluje, zarządza pracownikami oraz pracą firmy produkcyjnej w czasie rzeczywistym. Naszym celem jest stworzenie systemu wspomaganego sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, który umożliwi kontrolę zadań pracowników w ramach projektów, które realizują. W oparciu o dostępne dane w czasie rzeczywistym system przydziela bezpośrednio zadania pracownikom. Obecnie ukończyliśmy MVP systemu, który ma funkcjonalność komercyjną i umożliwi dalszy rozwój systemu o nowe moduły, w tym sztucznej inteligencji.

Branża / kategoria: przemysł

Rok powstania: 2019

Skąd pomysł: WinC jest narzędziem, które powstało w odpowiedzi na problemy, z którymi spotkaliśmy się jako managerowie w firmach produkcyjnych, gdzie podejmowano subiektywne decyzje w oparciu o ręcznie zbierane i często nieaktualne dane bez uwzględnienia wzajemnych zależności.

Dla kogo: System WinC przeznaczony jest dla firm produkcyjnych i usługowych pracujących projektowo, w których praca ludzka jest istotnym czynnikiem wytwórczym i kosztowym. Najbardziej obiecujące sektory, jakie zidentyfikowaliśmy to:
– przemysł produkcyjny
– przemysł stoczniowy
– przemysł budowlany
– przemysł kolejowy
– usługi

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Bartosz Bes
Absolwent programu MBA, doświadczony projekt manager w firmach produkcyjnych oraz IT, zainteresowany tematem wykorzystania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do zastosowań biznesowych.

Wojciech Chmielewski
Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami i grupami kapitałowymi. Specjalizujący się w obszarze optymalizacji prowadzonego biznesu z uwzględnieniem rozwiązań cyfrowych.

Konkurencja: Na rynku dostępne są narzędzia do zarządzania projektami, planowania produkcji, rejestracji czasu pracy (RCP), ale każde z nich rozwinięte jest w wyspecjalizowanym zakresie i wymaga integracji z innymi systemami. Wśród nich można wymienić:

– MS Project
– TeamGantt
– Roger RCP
– Toggle
– Prodsmart

System WinC integruje główne funkcjonalności każdego z tych systemów w taki sposób, aby móc aktywnie realizować projekty w oparciu o zbierane na bieżąco dane cyfrowe związane z aktywnością pracowników.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Naszym głównym celem jest zmiana modelu funkcjonowania przedsiębiorstw produkcyjnych z klasycznego na cyfrowy, który umożliwia zarządzanie w oparciu o analizę zbieranych danych cyfrowych i w ten sposób zapewnia zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku.
Motywuje to nas do pracy nad modułem sztucznej inteligencji, na której w przyszłości będzie oparta branża produkcyjna.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Gdynia (pomorskie)

WinC

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.