5 pomysłów na biznes, nad którymi nie przejdziesz obojętnie

Szukając pomysłu na biznes warto czasami zerknąć na innowacje dostępne na rynku. To właśnie na ich bazie mogą powstać tzw. Innowacje wtórne. Przedstawiamy 5 interesujących pomysłów na biznes ze świata.

Elektryczny bandaż

Fot. YAY Foto

Od pewnego czasu wiadomo, że prąd elektryczny pomaga w leczeniu ran. Tą wiedzę wykorzystali studenci z Uniwersytetu Wisconsin-Madison, którzy opracowali elektryczny bandaż napędzany ruchem ciała.

Bandaż podłączony jest do urządzenia, który montowany jest wokół torsu pacjenta. Pobiera on energię z ruchu klatki piersiowej użytkownika, gdy rozszerza się i kurczy podczas oddychania. Powoduje to impulsy elektryczne o niskiej intensywności, które są dostarczane elektrod w bandażu. Te z kolei są w kontakcie z uszkodzoną tkanką są w  stanie wyleczyć rany skóry w ciągu trzech dni, w przeciwieństwie do 12 dni, które zwykle zajmowały.

Autonomiczna mysz

Petronics Mousr to idealne rozwiązanie dla właścicieli kotów. Dzięki niej kot będzie mógł bawić się w dowolnym momencie. To niewielki robot na kółkach przypominający mysz, który może swobodnie poruszać się po różnych powierzchniach w domu.

Wbudowany czujnik nawigacji pozwala bezpiecznie eksplorować otoczenie, unikając przeszkód. Wyposażony jest w trzy niezależne gry, a mianowicie otwartą wędrówkę, chwytak ścienny i stacjonarny.

„Czujnik zbliżeniowy” pozwala rozpoznać, kiedy kot jest blisko, dzięki temu robot wie kiedy powinien się oddalić, aby uniknąć złapania. Czujnik ten służy również do tego, aby robot zaczął grać bez twojej interwencji, ponieważ zbliżający się kot powinien go pobudzić do natychmiastowego uruchomienia trybu gry. Kiedy zostanie złapany, robot może zostać ustawiony jako martwy lub próbujący uciec.

Wiertarka do hot dogów

W Stanach Zjednoczonych powstał hotdoger, czyli nic innego jak „wiertarka do bułek”. Urządzenie wykonane jest z plastiku i jest wstanie wykonać dziurę  w każdym rodzaju pieczywa. Dzięki temu z łatwością można umieścić w niej sosy, ale także parówkę.

Domowy piec do pizzy

Breville Smart Oven Pizzaiolo jest to urządzenie, które pozwala na przygotowanie chrupiących pizz w stylu neapolitańskim w zaciszu wewnętrznej kuchni. Piekarnik może osiągać temperaturę do 400 stopni Celsjusza, przy jednoczesnym przyjmowaniu ciast o średnicy do 30 cm. Wykorzystuje system Element IQ, który reguluje ciepło, aby zapewnić utrzymywanie idealnej temperatury wewnątrz piekarnika, w zależności od rodzaju pieczonej pizzy. Dwa czujniki wewnątrz śledzą w każdej chwili dominujące ciepło konwekcyjne, przewodzące i promieniujące, co powoduje, że system automatycznie wprowadza poprawki, jeśli uzna to za stosowne.

Innowacyjny bieżnik rowerowy

 

Wielu rowerzystów wielokrotnie miało problem, gdy podłoże po którym się poruszali ulegało zmianie np. ze żwirowej drogi pojawiał się piasek. To właśnie dla takich cyklistów powstało innowacyjne rozwiązanie ReTre. Jest to bieżnik na koło roweru, które można zapiąć na dowolną oponę. Dzięki czemu z łatwością będzie można dokończyć podróż.

System reTyre oferuje trzy różne dodatkowe bieżniki: szlakowy, terenowy i zimowy, który w połączeniu z bieżnikiem podstawowym powinien zapewnić ciągłość w najczęstszych warunkach jazdy przez cały rok. Bieżnik szlakowy ma szeroki i gruby wzór, aby zapewnić rowerowi dużą powierzchnię styku z podłożem, zapewniając doskonałą przyczepność. Natomiast terenowy ma wielofunkcyjny bieżnik, który idealny jest na żwir, błoto i miękką nawierzchnię o średnim stopniu trudności. Ostatnim rodzajem bieżnika jest zimowy, który ma zapewnić bezpieczną przyczepność na lodzie i śniegu na miejskich drogach, dzięki czemu można nim poruszać się po mieście w najzimniejsze dni w roku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

LR

7 grudnia 2018 Odpowiedz

750 stopni Fahrenheita a nie Celcjusza taka drobna uwaga 🙂

Avatar

Drobna uwaga

4 stycznia 2019 Odpowiedz

Nie celcjusza tylko Celsjusza;) taka drobna uwaga🙃

Avatar

Julia

5 kwietnia 2019 Odpowiedz

Tylko to dla kota warte

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*