Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

8 prostych pomysłów na biznes do zrealizowania w czasie wakacji

Czas wakacji to dobry okres na rozwijanie małego biznesu. Osoby szukające okazji na poprawienie własnego budżetu mogą wolny, letni czas wykorzystać do uruchomienia drobnej działalności. Bez dużych nakładów można spróbować swoich sił w biznesie. Redakcja MamBinzes.pl zebrała 8 prostych i szybkich w realizacji pomysłów na biznes w lecie.

Punkt z lemoniadą

Foto: FORUM/ Lottie Davies

Jeśli lato to jednym z sektorów, który największe obroty notuje w tym czasie jest branża napojów. Osoby z mniejszym kapitałem na start mogą pomyśleć o własnym punkcie z lemoniadą. Smak schłodzonego napoju pamietanego z czasów dzieciństwa może przyciągnąć klientów w letnim czasie. Zaletą tego typu działalności jest prostota oraz duża marża. Woda, cytryna i odrobina cukru sprzedawana nawet za 2 zł jest szansą na zrobienie wakacyjnego biznesu. Dzięki niskim nakładom finansowym, niemal każdy może pozwolić sobie na taki pomysł na biznes.

Pranie i prasowanie koszul

Fot. FORUM/ Jochen Tack

Za prasowaniem ubrań większość osób nie przepada, w szczególności gdy wymaga to dokładności i precyzji. Wtedy niektórzy traktują to jako koszmar i droga przez mękę. Dlatego wiele osób z wielką chęcią pozbyłoby się tego problemu, płacąc nawet 12 zł od uprasowanej koszuli. Więcej o tym jak zarobić na praniu i prasowaniu koszul przeczytasz tutaj.

Opieka nad zwierzętami

Fot. Psia Arkadia

Lato to czas wyjazdów na upragnione wakacje. Jednak wiele polskich rodzin boryka się z problemem jakim jest pozostający w domu zwierzak. Odpowiedzią może okazać się mini hotel dla zwierząt, w którym można zaopiekować się 2-3 psami. O tym jak założyć profesjonalny hotel dla zwierząt przeczytasz tutaj.

Organizacja wycieczek

Fot. YAY Foto/ dolgachov

Idealny pomysł na biznes dla osób interesujących się swoim regionem. Od kilku lat nie jest wymagana licencja na przewodnika, dzięki temu wielu pasjonatów lokalnej historii, opowiadających o niej w fascynujący sposób mogą realizować się we własnym biznesie. Jedną z głównych zalet tego biznesu są praktycznie zerowe koszty działalności.

Opieka nad osobami starszymi

Foto: Piotr Guzik/ FORUM

Żyjemy w społeczeństwie starzejącym się, czyli z roku na rok przybywa osób starszych. Wielu emerytów nie zawsze jest w stanie zrobić zakupy, pójść do apteki czy też posprzątać mieszkanie. Jest to szansa dla młodych na osób na stworzenie małego biznesu.

Koszenie trawników

Fot. YAY Foto

Znany biznes wśród amerykańskich nastolatków jest coraz bardziej powszechny w Polsce. W czasie letnich miesięcy to właśnie młodzi ludzie mają najwięcej czasu, w przeciwieństwie do osób starszych. Dlatego warto popytać sąsiadów czy też nie potrzebują wsparcia przy koszeniu trawnika czy też innych pracach porządkowych.

Czyszczenie dywanów

Fot. YAY Foto

Okres letni to nie tylko czas wyjazdów, ale również generalnych porządków. Wystarczy posiadać myjkę ciśnieniową, aby wesprzeć swoich sąsiadów. Można również zwiększyć swoją ofertę o mycie np. tapicerek itp.

Nauka pływania

Fot. YAY Foto

Zanim ktokolwiek wybierze się nad plażę do Chorwacji czy też Hiszpanii z wielką chęcią nauczyłby się pływać. Dlatego niezbędna jest pomoc drugiej osoby, która udzieliłaby kilku lekcji. Nakład finansowy wiąże się głównie z możliwością wejścia na basen.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.