Aplikacja poinformuje klientów o poziomie hałasu w restauracji

Najbardziej wykwintną kolację w restauracji zepsuć może panujący tam hałas i rumor. Dla osób wyczulonych na tym punkcie powstała aplikacja, która ocenia lokale pod względem panującego w nich zgiełku.

Foto: iHEARu

Aplikacja o nazwie iHEARu przyjęła nietypwe kryterium oceny restauracji. Zamiast na jakości kuchni jej twórcy skoncentrowali się na prześwietlaniu lokali pod względem panującego tam hałasu.  W ten sposób użytkownicy, dla który spokój ma kluczowe znaczenie wiedzą, które miejsca omijać szerokim łukiem.

Twórcy start-upu twierdzą, że są zwolennikami zdrowego słuchu i to właśnie to było jednym z powodów dlaczego opracowali takie rozwiązanie. – Wspólnie możemy tworzyć i uzyskiwać dostęp do przestrzeni przyjaznej dla ucha  – mówi twórca w wywiadzie dla Springwise. Aby to osiągnąć, stworzył aplikację mobilną, która wykorzystuje crowdsourcing do gromadzenia informacji na temat poziomu hałasu w restauracjach, teatrach, kawiarniach i innych miejscach.

iHEARu używa GPS w celu zlokalizowania miejsc i prezentacji jego poziomu hałasu. Aplikacja posiada symbol ucha, który odnosi się do miejsc przyjaznych dla naszego słuchu. Aby zakwalifikować się jako przyjazny dla uszu, zakład musi mieć średnio cztery paski szumów lub mniej. Użytkownicy mogą również samodzielnie określać poziom hałasu. Dodatkowo mogą wskazać, gdzie są miejsca, w których mogą zbadać swój słuch. Aplikacja wykorzystuje mikrofon telefonu komórkowego do odbioru dźwięku i przekształcenia go w ocenę hałasu. Ten pomiar poziomu dźwięku został przetestowany we współpracy z badaczami NIOSH. Do tej pory aplikacja jest dostępna w San Francisco, Paryżu, Sydney i Toronto.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*