Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Darmowa aplikacja sprawdzi twój pomysł na biznes

Jak sprawdzić swój pomysł na biznes? Opcji jest wiele, jednak Mateusz Glanert poszedł o krok dalej tworząc aplikację #zanimzaczniesz. – Gdyby przedsiębiorcy zaczynali od sprawdzenia pomysłu na biznes i przygotowania wszystkiego, co mogą zrobić przed założeniem firmy, to po jej otwarciu mogliby zacząć generować zysk, nie martwić się o koszty i planować rozwój firmy – mówi twórca aplikacji Mateusz Glanert.

Fot. #zanimzaczniesz

Pomysł na biznes to klucz do sukcesu. Jednak jak go sprawdzić? Na to pytanie odpowiedzi jest wiele, od stworzenia biznesplanu po model Canvas. Jednak pojawiła się także inna możliwość. Mateusz Glanert stworzył aplikację #zanimzaczniesz dla przyszłych przedsiębiorców, którzy chcą przetestować swój pomysł.

– Moim zdaniem początkujący przedsiębiorcy popełniają błąd zaczynając od założenia działalności gospodarczej lub spółki, zanim zaczną planować i przygotowywać wszystko. Firma nie zarabia, a koszty są generowane. Właściciele firm skupiają się na jak najszybszym generowaniu przychodów, by wszystko opłacić. Zmienia się myślenie z tego twórczego i nastawionego na rozwój, na takie, by jakoś przetrwać – mówi Mateusz Glanert. – Gdyby przedsiębiorcy zaczynali od sprawdzenia pomysłu na biznes i przygotowania wszystkiego, co mogą zrobić przed założeniem firmy, to po jej otwarciu mogliby zacząć generować zysk, nie martwić się o koszty i planować rozwój firmy – dodaje.

Na zdjęciu Mateusz Glenert, twórca #ZanimZaczniesz

Pomocna dłoń dla start-upowców

Krakowianin chce wspierać pomysłodawców, bo sam wie, że nie jest to prosta droga. Swoją przygodę z przedsiębiorczością zaczął w wieku 17 lat od prowadzenia sklepu z częściami tuningowymi do skuterów. Później założył sklep motocyklowy, sklep z kosmetykami do włosów i brody oraz współtworzył agencję kreatywną End Design.

Jego pomysł na stworzenie aplikacji wynikł z wydarzenia, na które został zaproszony jako prelegent. Miał on opowiedzieć własną historię i zainspirować zamojskich uczniów. – Nie chciałem, żeby było to zwykłe wystąpienie, dlatego stworzyłem pierwszą próbną wersję aplikacji, która pokazywała jak sprawdzić pomysł na biznes. Chciałem by nie tylko usłyszeli moją historię, ale również otrzymali narzędzie, które pomoże im w starcie – mówi twórca aplikacji #zanimzaczniesz. – Często jest tak, że osoba chcąca założyć swoją firmę zupełnie nie wie, za co się zabrać. Brakuje informacji, które wskażą co należy zrobić krok po kroku. Dlatego też pomyślałem, że próbną wersję aplikacji należy rozwinąć i stworzyć darmowe narzędzie, które pomoże początkującym przedsiębiorcom postawić pierwsze kroki – dodaje.

Darmowa aplikacja nie tylko pomoże w sprawdzeniu pomysłu na biznes, ale także wesprze pomysłodawcę w przejściu przez początkowy etap tworzenia biznesu. W pierwszym etapie można:

 • sprawdzić pomysł na biznes,
 • poznać konkurencję,
 • stworzyć pierwszy produkt,
 • określić grupę docelową,
 • znaleźć pierwszych klientów,
 • zdobyć pieniądze na biznes,
 • przygotować ofertę,
 • napisać ofertę sprzedażową.

W drugim natomiast znaleźć można:

 • film, który krok po kroku pokazuje jak zarejestrować działalność gospodarczą,
 • porady dotyczące wyboru odpowiedniej księgowości i bankowości,
 • ranking firmowych kont bankowych,
 • polecane książki biznesowe.

Aplikacja jest całkowicie darmowa, jednak w modułach z polecanymi firmowymi kontami bankowymi oraz polecanymi książkami biznesowymi są podpięte linki afiliacyjne – zdradza Mateusz Glanert.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Ludwik 1 lut 2020 (15:15)

beznesmen