Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Od dziś świadczenia postojowe trafiają już na konta przedsiębiorców

Od środy 15 kwietnia wypłacane są świadczenia postojowe dla przedsiębiorców. Tylko tego jednego dnia na koncie bankowym wielu z nich znajdzie średnio 2 tys. zł. Najwięcej pieniędzy zostanie przekazanych do przedsiębiorców w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

Fot. FORUM/ Andrzej Bogacz

Świadczenie postojowe to rozwiązanie ujęte w tarczy antykryzysowej, które dedykowane jest zarówno osobom samozatrudnionym, jak i pracownikom. Jego wysokość jest zróżnicowana. Jednak wynosi ono standardowo 80 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia, czyli 2 080 zł, lecz są od tego wyjątki.

Jak poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, już od dziś tj. od środy 15 kwietnia wypłacane są świadczenia postojowe. Łączna pula środków, która zostanie przekazana wynosi 172 mln zł. Trafią one na konto blisko 86,2 tys. przedsiębiorców. Do 14 kwietnia złożono ponad 570 tys. wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej:

  • ponad 450 tys. dotyczy zwolnienia ze składek ZUS,
  • 97 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla samozatrudnionych,
  • ponad 9 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców

Sprawdź, także jak skorzystać z różnych rozwiązań ujętych w tarczy antykryzysowej

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.