Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Firma Radosława Majdana w ciągu trzech lat zarobiła 344 tys. zł. Zyski topnieją, a koszty rosną

Kosmetyki Radosława Majdana cieszą się dużym zainteresowaniem. Od momentu założenia spółki VABUN, firma byłego piłkarza zarobiła blisko 344 tys. zł. Jednak zyski z roku na rok topnieją, a koszty rosną.

Fot. FORUM/ Daniel Dmitriew

Były piłkarz Radosław Majdan swoją przygodę z biznesem rozpoczął w 2015 roku, kiedy to wspólnie z Krzysztofem Siewierskim założył spółkę VABUN. Zajęli się produkcją kosmetyków zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wśród nich można znaleźć żele pod prysznic, perfumy itp. Firma w ciągu ostatnich lat funkcjonowania współpracowała m.in. z siecią Drogerie Polskie, Dayli i sklepami GoSport, natomiast obecnie największymi odbiorcami produktów VABUN są: Jeronimo Martins oraz sieć salonów mody męskiej Pako Lorente. Ponadto rozpoczęli sprzedaż zagraniczną m.in. do Niemiec, Czech czy też Azji.

Wzloty i upadki

Wydawać by się mogło, że znane nazwisko jest gwarantem sukcesu w biznesie. W tym przypadku również można tak powiedzieć, bowiem zainteresowanie produktami było dość spore. Już od samego początku  plany były dość ambitne.  W ubiegłym roku firma weszła na giełda, gdzie kurs wystrzelił do poziomu 6,44 zł za jedną akcję. Jednak od tamtej pory było już tylko gorzej. Kurs akcji zaczął spadać i dziś utrzymuje się na stałym poziomie w okolicach 1,2 zł.

Dodatkowym problemem okazała się batalia sądowa o nazwę. Francuska marka Chanel zażądała wycofania VABUN for Lady No 5, produkowane przez spółkę Majdana. Argumentowano to, że nazwa jest zbyt zbliżona do słynnych perfum. „Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie Spornego Oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji. Wywoła wśród klientów przekonanie, że produkty spółki VABUN pod Spornym Oznaczeniem No.5 są produktami marki Chanel” – poinformował Dom Mody Chanel na początku lutego tego roku. VABUN został zobowiązany do usunięcia spornych perfum.

Zyski topnieją

Jak można odnaleźć informację w sprawozdaniu finansowym spółki, jeszcze w 2016 roku zysk netto wyniósł 160 259,99 zł. Rok później stopniał już do poziomu 92 431,17 zł. Jednak rekordowo niski zysk netto spółka zanotowała w 2018 roku, kiedy to wyniósł 91 272,28 zł.

Co prawda w 2018 roku przychód ze sprzedaży nie był mały, gdzie wyniósł 3 690 948,82 zł. Może to świadczyć o dużym zainteresowaniu kosmetykami Radosława Majdana. Jednak pojawiły się bardzo duże koszty rodzajowe (wliczane są do nich:  zużycie materiałów i energii, usługi obce,  podatki i opłaty, wynagrodzenia, Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia z tytułu wynagrodzeń, amortyzacja i inne), które wyniosły aż 3 577 794,54 zł. To przede wszystkim sprawiło, że spółka Radosława Majdana w ubiegłym roku zarobiła tak mało.

Sprawozdanie finansowe za rok 2018 spółki VABUN

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
slawo 24 lis 2019 (15:37)

Smichy chichy, ale akurat p. Majdan ma glowe do interesów i nie angazuje sie w byle co. Reklamuje on np. firme z telewizorami kruger&matz. troche zaryzykowalem, ale kupilem od nich tv i musze szczerze przyznac, ze to byl jeden z lepszych zakupow od dawna, a firma to moje nowe odkrycie jezeli chodzi o elektronike