Firma Radosława Majdana w ciągu trzech lat zarobiła 344 tys. zł. Zyski topnieją, a koszty rosną

Kosmetyki Radosława Majdana cieszą się dużym zainteresowaniem. Od momentu założenia spółki VABUN, firma byłego piłkarza zarobiła blisko 344 tys. zł. Jednak zyski z roku na rok topnieją, a koszty rosną.

Fot. FORUM/ Daniel Dmitriew

Były piłkarz Radosław Majdan swoją przygodę z biznesem rozpoczął w 2015 roku, kiedy to wspólnie z Krzysztofem Siewierskim założył spółkę VABUN. Zajęli się produkcją kosmetyków zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wśród nich można znaleźć żele pod prysznic, perfumy itp. Firma w ciągu ostatnich lat funkcjonowania współpracowała m.in. z siecią Drogerie Polskie, Dayli i sklepami GoSport, natomiast obecnie największymi odbiorcami produktów VABUN są: Jeronimo Martins oraz sieć salonów mody męskiej Pako Lorente. Ponadto rozpoczęli sprzedaż zagraniczną m.in. do Niemiec, Czech czy też Azji.

Wzloty i upadki

Wydawać by się mogło, że znane nazwisko jest gwarantem sukcesu w biznesie. W tym przypadku również można tak powiedzieć, bowiem zainteresowanie produktami było dość spore. Już od samego początku  plany były dość ambitne.  W ubiegłym roku firma weszła na giełda, gdzie kurs wystrzelił do poziomu 6,44 zł za jedną akcję. Jednak od tamtej pory było już tylko gorzej. Kurs akcji zaczął spadać i dziś utrzymuje się na stałym poziomie w okolicach 1,2 zł.

Dodatkowym problemem okazała się batalia sądowa o nazwę. Francuska marka Chanel zażądała wycofania VABUN for Lady No 5, produkowane przez spółkę Majdana. Argumentowano to, że nazwa jest zbyt zbliżona do słynnych perfum. „Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie Spornego Oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji. Wywoła wśród klientów przekonanie, że produkty spółki VABUN pod Spornym Oznaczeniem No.5 są produktami marki Chanel” – poinformował Dom Mody Chanel na początku lutego tego roku. VABUN został zobowiązany do usunięcia spornych perfum.

Zyski topnieją

Jak można odnaleźć informację w sprawozdaniu finansowym spółki, jeszcze w 2016 roku zysk netto wyniósł 160 259,99 zł. Rok później stopniał już do poziomu 92 431,17 zł. Jednak rekordowo niski zysk netto spółka zanotowała w 2018 roku, kiedy to wyniósł 91 272,28 zł.

Co prawda w 2018 roku przychód ze sprzedaży nie był mały, gdzie wyniósł 3 690 948,82 zł. Może to świadczyć o dużym zainteresowaniu kosmetykami Radosława Majdana. Jednak pojawiły się bardzo duże koszty rodzajowe (wliczane są do nich:  zużycie materiałów i energii, usługi obce,  podatki i opłaty, wynagrodzenia, Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia z tytułu wynagrodzeń, amortyzacja i inne), które wyniosły aż 3 577 794,54 zł. To przede wszystkim sprawiło, że spółka Radosława Majdana w ubiegłym roku zarobiła tak mało.

Sprawozdanie finansowe za rok 2018 spółki VABUN

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Romuś

23 sierpnia 2019 Odpowiedz

Radzio chyba zatrudnił Małgonie do firmy i dlatego tak wzrosły koszty

Avatar

Anais

23 sierpnia 2019 Odpowiedz

Buahahahaha:))) Vabun. No skonac ze smiechu można. Te przychody to były chyba tylko dlatego, że wszystkim podrzędnym pracownikom TVN, Onetu i WP szefowstwo kazało obowiązkowo kupić po dwie flaszki tych arcyznakomitych perfum i przynieść do okazania :)))) Alkoholik i warszawski birbant przepuscil wszystko na imprezy, a potem nagle dzieki ukladom pani w białych rekawiczkach został nagle wielkim biznesmenem, hehehehehe :))))

Avatar

Ramzes

23 sierpnia 2019 Odpowiedz

Podsumowując ten artykuł – spółka Vabun SA rok w rok osiąga zyski – coś co na giełdzie NewConnect udaje się 5% spółek tam notowanych. Faktycznie jest się czym martwić 🙂

Avatar

slawo

24 listopada 2019 Odpowiedz

Smichy chichy, ale akurat p. Majdan ma glowe do interesów i nie angazuje sie w byle co. Reklamuje on np. firme z telewizorami kruger&matz. troche zaryzykowalem, ale kupilem od nich tv i musze szczerze przyznac, ze to byl jeden z lepszych zakupow od dawna, a firma to moje nowe odkrycie jezeli chodzi o elektronike

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*