Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kadra Nawałki z nosem do biznesu. Jakie biznesy prowadzą Lewandowski, Peszko czy Milik?

Nawet najlepsi piłkarze muszą już dziś myśleć co po zakończeniu kariery. Część z obecnych reprezentantów Polski zarobione na boisku pieniądze inwestuje w ciekawe biznesy. Są wśród nich start-upy, nieruchomości, sprzedaż zegarków czy butik dla mężczyzn. 

Nie tak dawno przyjrzeliśmy się biznesom prowadzonym  przez czołowych zagranicznych piłkarzy. Jednak tym razem po lupę bierzemy kadrę reprezentacji Polski, która bierze udział w mundialu w Rosji.  (Sprawdź również jaki biznes prowadzi były reprezentant Polski Kamil Kosowski.

Bartosz Bereszyński

Fot. FORUM/ REUTERS/ Kacper Pempel

25 letni piłkarz choć w piłkę nożną gra już od wielu lat, to dopiero teraz próbuje swoich sił w biznesie. Obrońca reprezentacji Polski został udziałowcem mobilnej gry społecznościowej stworzonej w Polsce – Royals App. Jak sam twierdzi, zainwestował w tę grę między innymi dlatego, że od jakiegoś czasu, myśli o zabezpieczeniu przyszłości rodziny. Poszukiwał więc ciekawego i dobrze rokującego biznesu. Po zapoznaniu się z wynikami osiągniętymi przez twórców aplikacji i prognozami rozwoju, podjął decyzję o zakupie udziałów w firmie z rodzinnego Poznania.

Sławomir Peszko

Fot. LUKASZ GROCHALA / CYFRASPORT / FORUM

Pomocnik polskiej reprezentacji postanowił w ostatnim czasie spróbować swoich sił w biznesie. Jego nowa firma Vendettawatches zajmie się sprzedażą zegarków. Ich oferta jest skierowana zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ponadto sprzedawana jest również kolekcja zegarków w barwach narodowych.

Robert Lewandowski

Foto: FORUM/ Russell Cheyne

Lewandowski jest prawdziwym rekinem biznesu. Piłkarska gwiazda ma w swoim portfelu firmy działające na rynku nieruchomości, medycyny, gastronomii, mediów, ale także fundusz inwestujący w start-upy. Więcej o wszystkich biznesach kapitana polskiej reprezentacji przeczytasz tutaj. Jednak nie tylko piłkarz prowadzi biznes w rodzinie Lewandowskich. Również jego żona, Anna Lewandowska stworzyła start-up Baby By Ann wspólnie ze swoją przyjaciółką Ewą Puchowską.

Grzegorz Krychowiak

Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska / FORUM

9 czerwca tego roku Grzegorz Krychowiak otworzył swój pierwszy butik w Warszawie pod nazwą Balamonte. Prowadzi go wspólnie z Marcinem Roczniakiem, wieloletnim menedżerem Vistuli. W butiku będzie można również nabyć garnitury gotowe do noszenia. Ponadto w ofercie będzie można znaleźć liczne dodatki wykorzystywane w modzie męskiej, takie jak: paski, portfele itp. To jest pierwszy poważny biznes piłkarza w Polsce. Wcześniej inwestował również w mniejsze projekty we Francji.

Jakub Błaszczykowski

Fot. Tomasz Jedrzejowski / FORUM

Piłkarz w 2013 roku zainwestował w obiekt w Opolu, na który składa się między innymi kręgielnia, bary i pub sportowy. Między innymi za to otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Opola. Więcej przeczytasz o tym tutaj.

Arkadiusz Milik

Fot. Tomasz Jedrzejowski / FORUM

Napastnik polskiej reprezentacji postanowił pójść w ślady swojego kolegi z boiska Jakuba Błaszczykowskiego, otwierając klub. Biznes Milika został otwarty w Katowicach w 2016 roku pod nazwą Food&Ball. – Chcemy w nim połączyć wszystko co najlepsze: sportową atmosferę europejskich pubów, z doskonałą kuchnią dla kibiców, w tym daniami dla sportowców. To ma być miejsce, gdzie ludzie czują się jak u siebie, spotykają się z przyjaciółmi po to, aby wspólnie spędzać czas i dzielić się pasją do sportu – mówi Arkadiusz Milik – mówił w trakcie otwarcia Arkadiusz Milik

Adam Nawałka

Fot. FORUM/ Bartosz Frydrych

Selekcjoner polskiej drużyny narodowej również miał przygodę z własnym biznesem – handlował trabantami w Krakowie. Miało to miejsce na początku lat 90. ubiegłego wieku. Jednak nie były to zwykłe trabanty, a tzw. „mydelniczki” które były wyposażone w silnik Volkswagena Polo. Jednak biznes nie trwał zbyt długo. Trabant w tej wersji był produkowany tylko przez kilkanaście miesięcy. Nawałka nie zdecydował się założyć Autoryzowanej Stacji Obsługi innej marki motoryzacyjnej.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.