Kadra Nawałki z nosem do biznesu. Jakie biznesy prowadzą Lewandowski, Peszko czy Milik?

Nawet najlepsi piłkarze muszą już dziś myśleć co po zakończeniu kariery. Część z obecnych reprezentantów Polski zarobione na boisku pieniądze inwestuje w ciekawe biznesy. Są wśród nich start-upy, nieruchomości, sprzedaż zegarków czy butik dla mężczyzn. 

Nie tak dawno przyjrzeliśmy się biznesom prowadzonym  przez czołowych zagranicznych piłkarzy. Jednak tym razem po lupę bierzemy kadrę reprezentacji Polski, która bierze udział w mundialu w Rosji.  (Sprawdź również jaki biznes prowadzi były reprezentant Polski Kamil Kosowski.

Bartosz Bereszyński

Fot. FORUM/ REUTERS/ Kacper Pempel

25 letni piłkarz choć w piłkę nożną gra już od wielu lat, to dopiero teraz próbuje swoich sił w biznesie. Obrońca reprezentacji Polski został udziałowcem mobilnej gry społecznościowej stworzonej w Polsce – Royals App. Jak sam twierdzi, zainwestował w tę grę między innymi dlatego, że od jakiegoś czasu, myśli o zabezpieczeniu przyszłości rodziny. Poszukiwał więc ciekawego i dobrze rokującego biznesu. Po zapoznaniu się z wynikami osiągniętymi przez twórców aplikacji i prognozami rozwoju, podjął decyzję o zakupie udziałów w firmie z rodzinnego Poznania.

Sławomir Peszko

Fot. LUKASZ GROCHALA / CYFRASPORT / FORUM

Pomocnik polskiej reprezentacji postanowił w ostatnim czasie spróbować swoich sił w biznesie. Jego nowa firma Vendettawatches zajmie się sprzedażą zegarków. Ich oferta jest skierowana zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ponadto sprzedawana jest również kolekcja zegarków w barwach narodowych.

Robert Lewandowski

Foto: FORUM/ Russell Cheyne

Lewandowski jest prawdziwym rekinem biznesu. Piłkarska gwiazda ma w swoim portfelu firmy działające na rynku nieruchomości, medycyny, gastronomii, mediów, ale także fundusz inwestujący w start-upy. Więcej o wszystkich biznesach kapitana polskiej reprezentacji przeczytasz tutaj. Jednak nie tylko piłkarz prowadzi biznes w rodzinie Lewandowskich. Również jego żona, Anna Lewandowska stworzyła start-up Baby By Ann wspólnie ze swoją przyjaciółką Ewą Puchowską.

Grzegorz Krychowiak

Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska / FORUM

9 czerwca tego roku Grzegorz Krychowiak otworzył swój pierwszy butik w Warszawie pod nazwą Balamonte. Prowadzi go wspólnie z Marcinem Roczniakiem, wieloletnim menedżerem Vistuli. W butiku będzie można również nabyć garnitury gotowe do noszenia. Ponadto w ofercie będzie można znaleźć liczne dodatki wykorzystywane w modzie męskiej, takie jak: paski, portfele itp. To jest pierwszy poważny biznes piłkarza w Polsce. Wcześniej inwestował również w mniejsze projekty we Francji.

Jakub Błaszczykowski

Fot. Tomasz Jedrzejowski / FORUM

Piłkarz w 2013 roku zainwestował w obiekt w Opolu, na który składa się między innymi kręgielnia, bary i pub sportowy. Między innymi za to otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Opola. Więcej przeczytasz o tym tutaj.

Arkadiusz Milik

Fot. Tomasz Jedrzejowski / FORUM

Napastnik polskiej reprezentacji postanowił pójść w ślady swojego kolegi z boiska Jakuba Błaszczykowskiego, otwierając klub. Biznes Milika został otwarty w Katowicach w 2016 roku pod nazwą Food&Ball. – Chcemy w nim połączyć wszystko co najlepsze: sportową atmosferę europejskich pubów, z doskonałą kuchnią dla kibiców, w tym daniami dla sportowców. To ma być miejsce, gdzie ludzie czują się jak u siebie, spotykają się z przyjaciółmi po to, aby wspólnie spędzać czas i dzielić się pasją do sportu – mówi Arkadiusz Milik – mówił w trakcie otwarcia Arkadiusz Milik

Adam Nawałka

Fot. FORUM/ Bartosz Frydrych

Selekcjoner polskiej drużyny narodowej również miał przygodę z własnym biznesem – handlował trabantami w Krakowie. Miało to miejsce na początku lat 90. ubiegłego wieku. Jednak nie były to zwykłe trabanty, a tzw. „mydelniczki” które były wyposażone w silnik Volkswagena Polo. Jednak biznes nie trwał zbyt długo. Trabant w tej wersji był produkowany tylko przez kilkanaście miesięcy. Nawałka nie zdecydował się założyć Autoryzowanej Stacji Obsługi innej marki motoryzacyjnej.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*