Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Legia Warszawa ze stratą sięgającą 30 mln zł

Legia Warszawa kolejny rok z rzędu osiąga stratę, Rok temu wyniosła 44,1 mln zł, natomiast w tym roku było to 29,8 mln zł straty netto – informuje portal WirtualneMedia.pl. Główną przyczyną słabych wyników upatruje się w spadku wpływów sprzedażowych.

Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska / FORUM

Piłka nożna nie należy do najprostszych biznesów. Przekonała się o tym Legia Warszawa, która zakończyła sezon ze stratą wynoszącą 29,8 mln zł (na czerwiec 2019 roku). To nie jest dobra wiadomość, bowiem poprzedni rok również spółka zaliczyła stratę, jednak zdecydowania wyższą, wynoszącą 44,1 mln zł. Ta różnica wynika z ograniczenia wydatków na wynagrodzenia oraz pojawienia się dotacji i sprzedaży Sebastiana Szymańskiego.

W minionym sezonie zmalały przychody Legii z trzech głównych źródeł. Przychody z biletów i karnetów poszły w dół z 21,71 do 19,85 mln zł, z reklam z 27,11 do 21,33 mln zł, a ze sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych — z 28,91 do 21,11 mln zł.

Pomimo słabych wyników, Legia Warszawa wciąż pozostaje najbogatszym klubem piłkarskim w kraju. Drugi na tej liście znalazł się Lech Poznań, który wygenerował znacznie mniejszą stratę wynoszącą 17,67 mln zł, choć w poprzednim sezonie spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 17,94 mln zł.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.