Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Majtki menstruacyjne zrewolucjonizują rynek bielizny?

Czyżby to już był koniec ery tamponów i podpasek? Marka Wuka z Wielkiej Brytanii wprowadziła majtki menstruacyjne. Według twórców zastępują aż 100 tamponów.

Foto: facebook.com/wukawear

W 1890 nastąpiła pierwsza rewolucja, która ułatwiła życie kobiet – powstały podpaski. Kilkanaście lat później nastąpił kolejny przełom, gdy firma Tampax wyprodukowała pierwszy tampon. Być może rok 2018 będzie można określić jako kolejny przełom w zakresie bielizny damskiej. Zostały stworzone majtki menstruacyjne, które już wkrótce zapewne zastąpią zarówno podpaski, jak i tampony.

Największą zaletą tego produktu jest jego wielokrotność użytkowania. Jedna para jest wstanie zastąpić ponad 100 tamponów, czy też podpasek. Niesie to za sobą kolejną zaletę, tym razem ekonomiczną. Jedna para bielizny menstruacyjnej Wuka kosztuje ok. 140 zł. To oznacza, że w tej cenie możemy zakupić 28 paczek tamponów ( po 8 szt.). Zatem również można przyczynić się do ochrony środowiska, zmniejszając liczbę odpadów.

Foto: facebook.com/wukawear

Majtki menstruacyjne Wuka składa się z 5 warstw, w tym z antybakteryjnej wkładki, która zatrzymuje krew aż na 8 godzin, co jest odpowiednikiem ok. 4 tamponów. Póżniej wystarczy je tylko wyprać i można ponownie z nich korzystać. Według producenta, żywotność ich wynosi nawet 2 lata.

Bieliznę można zakupić w sklepach w Wielkiej Brytanii lub też w sklepie internetowym. Obecnie produkt jest dostępny tylko w kolorze czarnym.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.