Nawet 25 tys. zł bezzwrotnej dotacji dla firmy. Nabór wstrzymano po kilku godzinach

Firmy, które rozważały złożenie wniosku o dotację na pomoc prawną muszą zaczekać do kolejnych naborów. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wstrzymała nabór w programie „Wsparcie prawne dla start-upów” z powodu wyczerpania puli środków.

Foto: YAY Foto

W ramach programu młode technologiczne firmy mogą ubiegać się o finansowe wsparcie na usługi prawne związane z szerokorozumianą współpracą z funduszami VC. Na pomoc prawną start-up mógł pozyskać nawet 25 tys. zł, ale obecny nabór został wstrzymany kilka godzin po rozpoczęciu przyjmowania.

Wszystko przez ogromne zainteresowanie młodych firm finansowym wsparciem na usługi prawne. Wczoraj w dniu startu naboru do godziny 10:43 do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wpłynęło 101 wniosków. Łączna kwota, o którą ubiegały się start-upy wyniosła 1,54 mln zł, co stanowiło 140 proc. przygotowanej puli na ten cel. W związku z tym PARP na mocy regulaminu zdecydowała o wstrzymaniu naboru kolejnych wniosków o finansowy zastrzyk na usługi prawne. Ostateczna lista beneficjentów, którzy otrzymają do 25 tys. zł bezzwrotnego, jednorazowego wsparcia zostanie opublikowana po weryfikacji formalnej i merytorycznej wniosków.

Wsparcie prawne dla start-upów

To już kolejna edycja, w której start-upy mogą ubiegać się o dotację na wydatki związane z obsługą prawną. Zgodnie z założeniami programu młode firmy mogą przeznaczyć pozyskane finansowanie na pomoc prawną podczas rozmów z inwestorami. Środki można również wydatkować na doradztwo w czasie przeprowadzania procesu inwestycyjnego/wejścia kapitałowego. Zastrzyk gotówki można także przeznaczyć na wsparcie prawne w procesie zamówień oraz w zakresie prowadzonego biznesu. Usługi prawne świadczone są przez kancelarie prawne wyłonione w drodze konkursu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. O pieniądze mogą wnioskować firmy działające na rynku nie dłużej niż 5 lat.

Obecny nabór planowany był do 30 lipca do godziny 9.00. Taka informacja widnieje wciąż na profilu na twitterze Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. -UWAGA. Pozostał tydzień na wzięcie udziału w konkursie „Wsparcie prawne dla start-upów”. Na zgłoszenia czekamy do 30 lipca, do godz. 9:00 – czytamy we wpisie sprzed kilkunastu godzin. Przygotowana pula 1,1 mln zł okazała się zdecydowanie niewystarczająca w porównaniu do zainteresowania. Nie jest znany termin kolejnego naboru. Przeczytaj także:

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*