Newspoint zachęca startupy i scaleupy do kolejnej edycji Accelerator Program

Akcelerator weXelerate otwiera aplikacje dla kolejnej, trzeciej już edycji Programu. Zgłoszenia można składać do 9 maja 2018.

Akcelerator weXelerate łączy duże korporacje ze startup’ami z całego świata w celu wspólnego działania nad innowacyjnymi projektami, otwierania nowych rynków oraz rozwijania innowatorskich i progresywistycznych produktów. Ekosystem innowacyjny weXelerate skupia się na czteromiesięcznym Accelerator Program, otwartym dla startup’ów z całego świata. Program składa się z modułów i ma na celu wzrost biorących w nim udział firm, przyspieszenie rozwoju efektywnych kosztowo procesów innowacji, a także wsparcie w osiągnięciu sukcesu rynkowego przez nowe produkty i usługi. Podczas każdej edycji Programu 16 dużych korporacji i ponad 50 startupów współpracuje ze sobą aby osiągnąć wymienione cele. Aktualnie prowadzony jest nabór do kolejnej edycji Accelerator Program i trwa do 9 maja 2018.

Startup’y uczestniczące w programie otrzymują dostęp do ponad 100 mentorów z szerokim doświadczeniem w przedsiębiorczości, zarządzaniu i doradztwie biznesowym. Uczestnictwo w programie nie wiąże się z żadnymi kosztami i nie wymaga kapitału własnego. Uczestnicy pokrywają tylko koszty pobytu i podróży.

W sierpniu 2017 roku Newspoint został wybrany do pierwszej edycji Programu Accelerator w weXelerate – jednego z największych akceleratorów startupóww Europie. Z ponad 1000 zgłoszeń z 72 krajów do programu ostatecznie, po procesie selekcyjnym, zaproszono 52 startupy z 14 państw w tym tylko dwa z Polski. 4 miesięczny Program Akceleracji (Batch 1) wystartował we wrześniu 2017 roku.

Następna edycja Programu rozpocznie się 1 października 2018, a skończy się w połowie stycznia 2019 roku podczas Investor’s Day i Demo Day, dającego startupom możliwość zaprezentowania się potencjalnym klientom, pracownikom oraz inwestorom. Startupy zainteresowane udziałem mogą aplikować do 9 maja 2018 poprzez serwis: https://www.wexelerate.com/apply_now/.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*