Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polska na 2. miejscu na świecie do inwestowania i prowadzenia własnego biznesu

Polska znalazła się na drugim miejscu prestiżowego rankingu jako kraj najlepszy do inwestowania i prowadzenia własnego biznesu. Nasza kraj wyprzedził wiele gospodarczych potęg.

Fot. FORUM/ Robert Neumann

To już kolejna edycja rankingu przygotowanego przez magazyn CEOWorld. Prestiżowy periodyk analizował kraje pod względem atrakcyjności inwestycyjnej oraz warunków zakładania i rozwijania własnego biznesy. W tym roku liderem zestawienia została Malezja z oceną 85,8 pkt. Tuż za zwycięzcą uplasowała się Polska, której nota to 85,2 pkt. Ostatnie miejsce na podium przypadło Filipinom, które uzbierały łącznie 84,6 pkt. Tuż za podium uplasowały się Indonezja (84,4 pkt), Australia (84,1 pkt) oraz częsty lider rankingów Singapur (83,7 pkt).

Rząd chce rozwiązać jeden z największych problemów przedsiębiorców

Pierwsza 10. rankingu CEOWorld

źródło: ceoworld.biz

Polska wyprzedziła m.in. Wielką Brytanię (16 miejsce), Francję (17.), Stany Zjednoczone (18.), Niemcy (25.) Z Europy Środkowo-Wschodniej wysokie ósme miejsce przypadło także Czechom, których ocena wyniosła 82,6 pkt. Dopiero na 47. Pozycji uplasowały się Węgry, a na 55. Estonia. Słowacja zajęła 58. Miejsce, a Łotwa wylądowała oczko niżej. Ostatnie miejsce zestawienia 67 państwa zajął Katar.

Ranking opierał się na 11 różnych czynnikach, w tym korupcji, wolności (osobistej, handlowej i pieniężnej), sile roboczej, ochronie inwestorów, infrastrukturze, podatkach, jakości życia, biurokracji i gotowości technologicznej. Każda kategoria była jednakowo ważona.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
xxx 9 lip 2019 (22:23)

ktoś w to wierzy ?
niestabilne, biedne, skorumpowane, upolitycznione