Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski start-up, realizujący pomysł Muska, w ekspresowym tempie pozyskał kolejne finansowanie

Wystarczyły 10 dni zbiórki w ramach crowdfundingu, aby polski start-up Hyper Poland pozyskał kolejne środki na realizację swojego pomysłu. Wśród inwestorów dominowali Brytyjczycy oraz Polacy.

Hyper Poland

Na zdjęciu Przemyslaw Paczek; Fot. Hyper Poland

Podróż z Krakowa do Gdańska w zaledwie 43 minuty czy też z Berlina do Poznania w 18 minut staje się coraz bardziej realna. To za sprawą kolejnej rundy finansowania w pomysł Muska, urzeczywistniany przez polski start-up Hyper Poland. Zaledwie kilkanaście dni temu, informowaliśmy, że spółka rozpoczyna zbiórkę crowdfundingową na brytyjskiej platformie inwestycyjnej Seedrs. Jednak wystarczyło zaledwie 10 dni, by udało się zrealizować założony cel, który wynosił 451 tys. euro. (ok. 1 950 000 zł). Wśród ponad 390 inwestorów największa grupa pochodzi z Wielkiej Brytanii oraz Polski.

– Czas, w którym udało nam się zebrać kolejne środki, pokazuje, jak bardzo  jest wyczekiwany przez inwestorów indywidualnych nasz pełnoskalowy tor testowy, na którym w 2021 roku zostaną przeprowadzone testy systemu magrail — dodaje Przemysław Pączek, prezes i współzałożyciel Hyper Poland.

Jednak licznik wciąż bije, a łączna suma wzrasta. Nadwyżka środków zostanie przeznaczona na szybsze uruchomienie kolejnych prac badawczo-rozwojowych, w szczególności związanych z rozwojem autorskiego mechanizmu pudła wychylnego, umożliwiającego jazdę na łukach nawet o 76% szybciej niż obecnie.  W międzyczasie Hyper Poland przygotowuje się do budowy pełnowymiarowego toru systemu magrail. Pierwsze prace w tym zakresie ruszą w drugiej po-łowie 2020 roku.

Szybka kolej w Polsce

Dotychczasowa zbiórka finansuje drugi etap projektu. Wcześniej udało im się pozyskać na swój pomysł 16,5 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Natomiast w trakcie pierwszej rundy crowdfundingowej, start-upowcy zebrali 330 tys. euro. Trzeci etap, który jest jednocześnie ostatni przewiduje budowę całkowicie nowej infrastruktury hyperloop, dzięki której pojazdy będą mogły przemieszczać się z prędkością 1200 km/h.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.