Sejm przyjął jednogłośnie Mały ZUS Plus. Jednak wejdzie z opóźnieniem

Sejm przyjął ustawę wprowadzającą tzw. Mały ZUS plus. Dzięki temu przedsiębiorcy mieliby opłacać składki na ZUS mniejsze nawet o 550 zł. Jednak nowe rozwiązanie wejdzie w życie z miesięcznym opóźnieniem.

Fot. Sejm RP/ Rafał Zambrzycki

Rozwiązanie przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju zostało jednomyślnie przyjęte przez Sejm. W czwartek, za wprowadzeniem w życie tzw. Małego ZUS-u Plus głosowało 433 posłów, nikt nie był przeciw i nikt się nie wstrzymał od głosu.

Żadna z 13 poprawek opozycji nie została przyjęta, w przeciwieństwie do zmiany daty wejścia w życie zaproponowanej przez posła PiS Andrzeja Kosztowniaka. Jak informowaliśmy wczoraj na MamBiznes.pl, polityk konieczność zmiany daty uzasadniał tym, iż w tak krótkim czasie ustawa może nie zdążyć, przejść przez całą ścieżkę legislacyjną. Oznacza to, że jeśli ustawa uzyska poparcie Senatu oraz podpis Prezydent to zacznie obowiązywać dopiero od 1 lutego 2020 roku.

Zobacz jak przystąpić do programu Mały ZUS Plus tutaj

Mały ZUS Plus ma zagwarantować obniżkę składek na ubezpieczenie społeczne nawet o 550 zł. Przyjęte rozwiązania dotyczą tych firm, których miesięczny przychód nie przekracza 10 tys. zł, a dochód 6 tys. zł. To te firmy skorzystają z preferencyjnych zasad opłacania składek na ZUS. Projekt przewiduje, że obniżoną składkę będzie można opłacać maksymalnie przez 36 miesięcy (3 lata) w ciągu kolejnych 60 miesięcy kalendarzowych (5 lat) prowadzenia działalności. Po tym okresie z ulgi będzie można skorzystać ponownie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*