Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ten start-up opracował hologram. Za swój pomysł otrzymał wiele nagród

Start-up opracował urządzenie, które bez potrzeby używania gogli VR można wyświetlać na stole budynki 3D czy też potrawy w restauracjach. Twórca technologii uzyskał liczne nagrody za swój pomysł. 

Fot. YouTube

To co do tej pory było Science Fiction, dziś często jest prawdziwym rozwiązaniem. Tak jest chociażby z hologramami, które dzięki start-upowi HoloLamp zaczynają być powszechnie wykorzystywane. Ich technologia wykorzystuje złudzenie optyczne, aby skłonić umysł do myślenia, że ​​patrzysz na obiekty 3D. Nowe rozwiązanie zaczyna się pojawiać m.in. w biznesach restauracyjnych. Oglądający może gestykulując dłońmi, powiększać i pomniejszać obraz oraz wybierać dowolne potrawy. Korzystając z HoloLamp, zawartość 3D istnieje bezpośrednio w środowisku użytkownika likwidując wszelkie ograniczenia, zatem nie ma konieczności zakładania dodatkowych okularów.

Pomysłodawcą jest Florence Chican, który zdobył już wiele nagród za swoje rewolucyjne rozwiązanie. Jednak twórca już myśli o następnej wersji HoloLamp, która będzie dostępna już niebawem. Chican twierdzi, że planuje w najbliższym czasie zmniejszyć swoją technologię, pomimo że obecnie jest wielkości zbliżonej do pudełka po butach.

HoloLamp wykorzystuje technologię do śledzenia poszczególnych ruchów, aby uczynić wyświetlane obrazy interaktywnymi. Na przykład można uczynić obiekty mniejszymi lub większymi, zmienić widoczne danie, a nawet zmienić obiekty, takie jak schemat kolorów obiektów w budynku. Inne czujniki kreują otoczenie, umożliwiając stworzenie wyświetlanego obrazu w czasie rzeczywistym za pomocą projektorów, dzięki czemu użytkownik widzi obiekt wirtualny jako rzeczywisty, bez wykorzystania specjalnych okularów.

Start-up obecnie podbija branżę nieruchomości oraz gastronomii. W swojej bazie może mieć również wiele innych zasobów 3D, które mogą być wykorzystane np. do celów edukacyjnych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.