Tarka do mydła pomysłem na biznes

Szwajcarska firma Yours & More by Bodenschatz zaprezentowała niecodzienną innowację. Stworzyła tarkę do mydła, która ma umożliwić maksymalne wykorzystanie mydlanej kostki, zwiększając przy tym jej wydajności i poziom higieny.

Zarówno w polskich, ale i światowych łazienkach mydło w kostkach zostało zastąpione mydłem w płynie. Jednak szwajcarska firma chciałaby, aby ludzie powrócili do wykorzystywania poprzedniej wersji mydła. Argumentuje to przede wszystkim troską o środowisko. – Nie potrzebujesz plastikowych butelek, aby je napełnić, ani nie musisz transportować dużych ilości wody zawartych w płynnym mydle na ogromne odległości. Kawałki mydła można układać w stosy, więc potrzebują mniej miejsca w ciężarówce. Ponadto kostka mydła jest po prostu bardziej wydajna – można przeczytać na stronie internetowej firmy Yours & More by Bodenschatz.

Jednak pomimo wielu zalet mydło w kostce ma jedną wadę. Duża wielkość mydła pogarsza komfort użytkowania. Właśnie dlatego ta szwajcarska firma opracowała tarkę do mydła. Po naciśnięciu na uchwyt kostka opada na tnącą powierzchnię, a my otrzymujemy tyle mydlanych wiórków, ile nam akurat potrzeba. Ta technologia rozwiązuje największy problem związanym z użytkowaniem mydła w kostce.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*