Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Tydzień na MamBiznes.pl. Przeczytaj najważniejsze artykuły

Mijający tydzień przyniósł wiele ciekawych wydarzeń. Redakcja MamBiznes.pl przybliżyła historię Ziemowita Falata, który opowiadał jak założył własny browar. Przyjrzeliśmy się również pomysłom na biznes w branży zdrowotnej. Przeanalizowaliśmy także raport „Doing Business”, mówiący o warunkach prowadzenia biznesu w danym kraju. Zapraszamy do przeglądu tygodnia portalu MamBiznes.pl.

Wiadomości

Znają się na giełdzie i pozyskiwaniu finansowania z rynku kapitałowego. Brali udział w emisji akcji o łącznej wartości 5 mld zł, a teraz swoje doświadczenie chcą wnieść na rynek start-upów. Jak sami mówią, branża nie ma znaczenia, a w zależności od etapu projektu oferują różne możliwości pozyskania finansowania. Przeczytaj więcej o tym w artykule Specjaliści od giełdy zapolują na ciekawe start-upy.

 

Foto: FORUM/ Jerzy Dudek

Zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, powyżej którego obecnie nie płaci się składek, przewiduje projekt, który w poniedziałek przyjął rząd. Zmiany miałyby wejść w życie od przyszłego roku. Dowiedz się więcej o tym w artykule Kto zapłaci wyższe składki na ZUS?

 

 

 

W Polsce pogorszyły się warunki do prowadzenia własnego biznesu. Tak przynajmniej wynika z rankingu „Doing Business” opublikowanego przez Bank Światowy. W porównaniu do zestawienia z ubiegłego roku Polska spadła o 3 miejsca. Więcej o tym przeczytasz w artykule W Polsce pogorszyły się warunki do prowadzenia własnego biznesu?

 

Start-upowcy nie są dobrymi menadżerami powiedział Supreet Singh Manchanda – Inwestor VC w Dolinie Krzemowej. Zobacz cały wywiad z nim tutaj.

 

 

Foto: YAY Foto/ dolgachov

Ministerstwo Finansów podjęło kolejne działania, które mają na celu walkę z oszustami podatkowymi. W zmniejszeniu liczby przestępstw podatkowych pomóc ma zmiana przepisów, która pozwoli sądowi orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej wobec przedsiębiorców posługujących się fałszywymi fakturami. Ta kara ma zostać wprowadzona przygotowywaną przez resort sprawiedliwości nowelizacją Kodeksu karnego skarbowego. Dowiedz się więcej o tym w artykule Lewe faktury – zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Pomysły na biznes

Branża medyczna to jeden z najszybciej rosnących i rozwijających się rynków. Nic dziwnego, że w tym sektorze nie brakuje innowacyjnych idei, których autorzy próbują zdobyć swój kawałek tortu. Poznaj 7 pomysłów na biznes w branży zdrowotnej.

 

 

Historie sukcesu

Popyt na piwo rzemieślnicze w Polsce rośnie nieustająco. Nieprzypadkowo w ostatnich 6 latach w Polsce powstało ponad 200 nowych browarów rzemieślniczych. Od momentu startu co roku zwiększamy produkcję. Wystartowaliśmy w roku 2011 z produkcją na poziomie 700 hektolitrów zaś rok 2017 zamkniemy z produkcja na poziomie ok. 17 tysięcy hektolitrów – mówi Ziemowit Falat. Współzałożyciel browaru PINTA opowiada, o tym jak od kuchni wygląda rozwijanie takiego biznesu w artykule Założyli własny browar i produkują tysiące hektolitrów złotego trunku.

Przeczytaj także zeszłotygodniowe podsumowanie portalu MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.