Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Tydzień na MamBiznes.pl. Przeczytaj najważniejsze artykuły

Za nami kolejny tydzień, który przyniósł wiele wydarzeń w świecie młodych przedsiębiorców . Do dobrych z całą pewnością można zaliczyć sukcesy polskich start-upowców. Jednak ZUS przedsiębiorców w Polsce nie rozpieszcza. Zapraszamy do przeglądu tygodnia portalu MamBiznes.pl.

Ważne wiadomości

Foto: materiały dla mediów

Polskie start-upy zaczynają podbijać świat! Wrocławski producent telefonów Hammer zamierza rozpocząć sprzedaż po za granicami naszego kraju. Więcej o tym możesz przeczytać w artykule Polski producent smartfonów rozkręca sprzedaż. Chce wejść na rynek niemiecki i brytyjski. Jednak to nie jedyny start-up, który zaczyna być coraz bardziej widoczny na światowych rynkach. To za sprawą start-upu Harimata, który stworzył aplikację pozwalającą  odkryć autyzm u dziecka w ciągu 15 minut.

 

Foto: YAY Foto

Co prawda zbliża się koniec roku, ale nie brakuje programów wsparcia dla przedsiębiorców. Dotacje skierowane są dla firm na różnym etapie rozwoju, wielkości czy branży. Dlatego postanowiliśmy podpowiedzieć do kiedy i na jakich warunkach przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pieniądze jeszcze w tym roku.

 

 

Jednak nie mamy najlepszych wiadomości  dla przedsiębiorców. Składki na ZUS w 2018 roku przekroczą 1200 zł, a do tego młodzi przedsiębiorcy najprawdopodobniej muszą zapomnieć o wydłużeniu do 3 lat okresu, w którym opłacaliby składki na ZUS na preferencyjnych zasadach.

 

Porady

Foto: FORUM/ Zero Creatives

Każdy młody przedsiębiorca rozpoczynający przygodę z biznesem po cichu myśli o sukcesie. Jednak problemów, z którymi spotkają się przedsiębiorcy jest mnóstwo, co powoduje, że tylko nieliczni docierają do „pierwszego miliona”. Dlatego przedstawiliśmy 9 najczęstszych przeszkód, które stają na drodze przyszłym przedsiębiorcom w osiągnięciu wymarzonego celu.

 

 

Pomysł na biznes

Foto: www.smartbiscuit.fi

Powróciliśmy z cyklem najciekawszych pomysłów biznesowych miesiąca. Listopad obfitował w wiele innowacyjnych pomysłów. Od niezwykłej książki do biologii, po automat z kebabem. Pojawiły się również nowoczesne rozwiązania  z zakresu zarządzania biznesem jak przykładowo program lojalnościowy dla psów. Jednak naszą uwagę zwróciliśmy również w stronę rolnictwa. Jest to często branża niedoceniana przez osoby myślące o własnym biznesie. Tymczasem na tym rynku swoją niszę znajduje coraz więcej młodych przedsiębiorców

 

Historie sukcesu

Założyciele Stava

Nigdy nie myśleli o pracy na etacie. Dostrzegli niszę w dowozie jedzenia do klientów. Od startu firmy zrealizowali łącznie kilkaset tysięcy dostaw i nie zamierzają na tym poprzestać. O rozwoju własnego biznesu opowiedział nam Grzegorz Aksamit, jeden z dwóch założycieli firmy Stava.

 

 

[VLOG] Fundusze Unijne

W pierwszym odcinku zajęliśmy  się przedsiębiorcą, który o funduszach co prawda coś słyszał, ale tak do końca nie wie na co chciałby uzyskać dofinansowanie. Zobacz Jak NIE dostać funduszy. Zaś w kolejnym odcinku naszego vlogowego poradnika dla wszystkich, którzy (nie) chcą dostać wsparcia z funduszy unijnych przestudiowaliśmy konkursową dokumentację – na co zwracać uwagę, gdzie można się potknąć i przez co po prostu trzeba przebrnąć. Więcej o tym tutaj.
Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.