Chcesz założyć sklep internetowy?Uważaj!

Myślisz o własny sklepie internetowym. Zanim ruszysz z tym biznesem dobrze się zastanów. Jak informuje „Dzienik Gazeta Prawna” w tym roku szykuje się prawdziwa plaga bankructw e-sklepów. Konkurencja jest coraz większa dlatego na rynku utrzymają się tylko najlepsze podmioty. Szczególnie zagrożone są sklepy sprzedające artykuły AGD oraz sprzęt elektroniczny.

„Dziennie powstaje średnio siedem nowych e-sklepów, ale równocześnie dwa znikają z rynku – szacuje wydawca serwisu branżowego Sklepy24.pl. Liczba nowych sklepów internetowych powstałych w tym roku sięgnie około 2,5 tys., ale równocześnie spośród istniejących zniknie nawet 720 – wynika z szacunków serwisu branżowego Sklepy24.pl, w którym zarejestrowanych jest około 80 proc. wszystkich e-sklepów.” – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

„Duża rotacyjność zawsze charakteryzowała ten rynek, ale z powodu kryzysu Polacy częściej szukają swojej szansy w e-handlu. Przybywa sklepów, ale wiele nie wytrzymuje konkurencji” – tłumaczy Piotr Jarosz, wydawca serwisu Sklepy24.pl. Według niego, na koniec tego roku będzie ich w sumie około 6,3 tys., podczas gdy rok wcześniej było ich 4,6 tys. „Według prognozy w naszym serwisie na koniec 2010 roku zarejestrowanych będzie ponad 8,1 e-sklepów, a na całym rynku przeszło 10 tys.” -dodaje dla „Dziennika Gazeta Prawna” Piotr Jarosz.

Czy czeka nas plaga bankructw internetowych sklepów? Zdaniem ekspertów na coraz bardziej konkurencyjnym rynku przetrwają tylko te podmioty, które zaoferują dobry produkt oraz szybką obsługę. Ceny towarów także mają znaczenie, ale nie kluczowe. Jak jednak dodają przedstawiciele branży wciąż jest miejsce dla nowych sklepów, które zagospodarują jakąś niszę. Nowe podmioty powinny postawić na specjalizację i bezbłędną obsługę. Zanim więc zdecydujesz się o założeniu sklepu dokładnie przeanalizuj rynek, to pozwoli uniknąć ewentualnych problemów już na starcie.

– Jak powstał największy na świecie e-sklep Amazon.com

– O zarabianiu w Internecie więdzą wszystko

– Jak otworzyć sklep internetowy?

Więcej w „Dzienniku Gazeta Prawna”, w artykule „W Internecie padnie setki sklepów

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*