Domena historia.pl sprzedana za 61 tys. zł, powstanie serwis

W tym tygodniu zakończyła się sprzedaż domeny historia.pl. Kwota transakcji wyniosła 61 tys. PLN. Jest to jedna z największych transakcji na polskim rynku domen w ostatnich kilku miesiącach. Sama transakcja rozpoczęła się rok temu, kiedy została zawarta umowa zakupu tej nazwy. Stronami transakcji są inwestorzy domenowi, czyli osoby, które kupują nazwy internetowe i liczą, że ich wartość w przyszłości wzrośnie.

Nabywcą domeny jest znany z inwestycji w internetowe adresy Daniel Dryzek, natomiast sprzedającym jest Przemysław Bojczuk – inwestor i właściciel serwisu przechwytującego domeny – Złapane.pl.

„Domena historia.pl zostanie wykorzystana na potrzeby portalu historycznego, który ma wyróżniać się na tle innych serwisów między innymi wysoką jakością publikowanych treści. Chciałbym zaoferować polskiemu Internaucie alternatywę do plotkarskich serwisów, które przyciągają tanią sensacją i zdjęciami półnagich gwiazdek.” – mówi dla MamBiznes.pl szczęśliwy nabywca.

Powyższe transakcje mogą zastanawiać, szczególnie w obliczu kryzysu, o którym w mediach słychać na każdym kroku. Trzeba sobie też zdawać sprawę z tego, że ujawniane transakcje na wtórnym rynku domen to tylko część z faktycznych transakcji. O wielu z nich bowiem nigdy się nie dowiemy gdyż zazwyczaj objęte są klauzulą poufności.

Polecamy:

– Jak zarabiać na domenach

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*