Włoscy przedsiębiorcy otrzymają wsparcie finansowe za oświetlenie sklepów

W Rzymie właściciele sklepów mogą liczyć na zmniejszenie kosztów rachunków za prąd. Warunkiem jest pozostawienie włączonych świateł po zamknięciu lokalu. W grę wchodzi kwestia bezpieczeństwa publicznego — informują włoskie media.

Fot. YAY Foto/ vladacanon

W Polsce przedsiębiorcy muszą zmagać się z rosnącymi kosztami za prąd. Natomiast we Włoszech mogą oni liczyć na wsparcie finansowe ze środków publicznych za większe zużycie. Sprawa mogłaby się wydawać co najmniej dziwna, jednak w rzeczywistości takie działanie ma poprawić bezpieczeństwo publiczne.

Właściciele sklepów w Rzymie otrzymają rekompensatę finansową za pozostawianie włączonych świateł po zamknięciu lokali. Dzięki temu ma zostać rozwiązany problem włamań i aktów wandalizmu. Pomysł ten zaczerpnięto z innych europejskich miast, gdzie podobne wsparcie już obowiązuje.

Umowę w tej sprawie podpisały władze miasta i Izba Handlu. Pierwsza, pilotażowa faza realizacji umowy rozpocznie się w dwóch dzielnicach Wiecznego Miasta, a następnie zostanie rozszerzona na kolejne.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*