Bądź kreatywny w biznesie! Spotkanie networkingowe w łódzkim Idea Hub

Łódź 25 stycznia 2018

Pracodawcy coraz częściej oczekują od pracowników posiadania wysoko rozwiniętych kompetencji miękkich. Prace mechaniczne wykonywane przez człowieka zastępują maszyny. Według szacunków, na skutek automatyzacji w Polsce, za 20 lat ludzie przestaną wykonywać blisko jedną trzecią zawodów. W kontekście zachodzących transformacji rynku pracy, to właśnie rozwijanie umiejętności komunikowania się i kreatywnego myślenia będzie szansą na zmniejszenie skali tego zjawiska.

Choć Polacy starają się podejmować działania rozwijające kreatywność, nie należy ona do tych umiejętności, których wysoki poziom łatwo jest utrzymać. Według badań, większa liczba godzin spędzanych przy pracy wcale nie wpływa na efektywność. Twórcze myślenie pobudza sprzyjająca atmosfera odpoczynku i relaksu. Co robić, by przy nadmiarze obowiązków i informacji zachowywać twórcze myślenie i radość tworzenia? Jak uniknąć blokady inwencji twórczej spowodowanej monotonią? O tym będzie można porozmawiać z Łukaszem Zbieranowskim, współtwórcą łódzkiej firmy Fajne Chłopaki oraz właścicielem introligatorni Nieladaco, już 25 stycznia o godz. 19:00 w Idea Hub w Manufakturze.

Łódź, plasując się w czołówce najbardziej kreatywnych miast w Polsce, kojarzona jest jako raj dla przedsiębiorców myślących nietuzinkowo. To z tego miasta wywodzą się m.in. takie firmy jak: Delia, Hexeline, Monnari, SUPERHOT czy Listonic. Miasto pełne jest inicjatyw wspierających rozwijanie kreatywności i kompetencji przedsiębiorców. Jedną z nich jest zbliżające się spotkanie networkingowe w łódzkim Idea Hub, podczas którego Łukasz Zbieranowski opowie o tym, czym jest dieta niskoinformacyjna oraz jak dbać o kreatywność prowadząc własny biznes. Podczas wydarzenia, goście będą mogli posłuchać o tym, jak nieco odmienne myślenie pozwala, nawet małym nakładem finansowym, pokonać konkurencję. Dowiedzą się także jak zarządzać bodźcami, by nie tracić energii na zbędne informacje oraz jak przygotować oryginalną identyfikację wizualną, by nowo otwierające się firmy miały szansę wypromowania się w różnych kanałach promocyjnych.

Zapisu na wydarzenie można dokonać pod linkiem https://293055-78.evenea.pl/ lub drogą mailową – drewnowska@ihub.pl. Udział w nim jest bezpłatny, ale lość miejsc ograniczona.

Źródło: materiały prasowe