Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Europa 31 lipca 2017

Ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji „Deloitte Technology Fast 50 CE”, rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Promujący innowacyjność program, do którego mogą się zgłaszać zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku jak i te, które rozpoczęły działalność stosunkowo niedawno, od osiemnastu lat organizuje firma doradcza Deloitte. Nowym elementem rankingu jest nagroda Most Disruptive Innovation, przyznawana spółkom, których produkty lub usługi mają potencjał, by wywrzeć największy wpływ na rynek. Termin rejestracji upływa 31 lipca. Wyniki Deloitte Technology Fast 50 CE zostaną ogłoszone w październiku tego roku.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w Europie Środkowej. Program ponadto daje szansę na promocję młodych, niezależnych i dynamicznych spółek. „Deloitte Technology Fast 50 CE” to ranking dla spółek technologicznych, ale z roku na rok rozszerzamy jego zakres. Zgłasza się coraz więcej firm zajmujących się szeroką pojętą biotechnologią czy czystymi technologiami. Naszym celem jest promowanie spółek, które mają potencjał, by osiągnąć sukces nie tylko w Europie Środkowej, ale również na całym świecie. W kilkunastoletniej historii naszego konkursu mieliśmy już wiele takich przykładów” – mówi Magdalena Burnat-Mikosz, Partner, Lider programu w Polsce i Europie Środkowej, Deloitte.

W tym roku oprócz głównego zestawienia po raz drugi zostanie przyznana nagroda Most Disruptive Innovation. Jej laureatem może zostać spółka, której technologie, produkt lub usługi mają szansę stać się przełomowe i wywrzeć rewolucyjny wpływ na rynek. W ubiegłym roku nagrodę otrzymała spółka HiProMine, która na swoim koncie ma przełomowe dokonania w dziedzinie wykorzystania owadów w przetwarzaniu materii organicznej.

Środkowoeuropejski ranking zostanie ogłoszony w październiku tego roku, a globalne wyniki programu w połowie listopada. Wtedy to zostanie zeprezentowany ranking Global Technology Fast 100, w którym znajdą się firmy z całego świata. Także w przypadku tego zestawienia decydujące będzie kryterium przychodowe. Pod koniec roku zostaną ogłoszone wyniki Deloitte EMEA Technology Fast 500, który grupuje z kolei firmy z regionu EMEA. W ubiegłorocznej edycji uplasowało się w nim 39 przedsiębiorstw z Europy Środkowej, w tym 15 spółek z Polski. Trzecie miejsce w tym zastawieniu zajęła krakowska firma Codewise.