Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Start-up GoProjekt.pl pod lupą ekspertów

W ramach inicjatywy „Startupy na dywaniku” eksperci oceniają młode firmy internetowe. Doświadczeni przedstawiciele funduszy inwestujących w firmy w fazie start-up biorą dziś pod lupę projekt GoProjekt.pl.


 

GoProjekt.pl to nowy system internetowy do zarządzania projektami. Platforma pozwala na magazynowanie w jedym miejscu wszystkich maili oraz plików, które tworzone są w ramach realizowanego projektu. Działa w oparciu o standardową pocztę email.

Stanisław Rogoziński, manager inwestycyjny inkubatora technologicznego Trinity Adventure

Jeśli mówimy, że produkt innowacyjny to taki który tworzy nową potrzebę lub istniejącą zaspokaja lepiej, to ja nie dostrzegam tej innowacyjności w serwisie goProjekt. Po pierwsze narzędzie jest płatne, podczas gdy na rynku występuje wiele rozwiązań do wspólnej pracy nad projektem, które nic nie kosztują. Po drugie osoby wykonujące zadania o projektowym charakterze zazwyczaj korzystają z istniejących już aplikacji, do których są przyzwyczajeni.

Po trzecie w zależności od zadania i branży projekt wymaga różnego zakresu narzędzi. Uniwersalność aplikacji może zniechęcać niektórych użytkowników. Wydaje mi się, że goProjekt nie ma za dużych szans, by stać się znaczącą firmą na rynku w skutek braku wystarczającego popytu na usługi.

Wojciech Przyłęcki, prezes inkubatora technologicznego InQbe

Ciekawa koncepcja, dobre pierwsze wizualne wrażenie. Zastosowany w projekcie model SaaS święci po latach zasłużone triumfy. Niewątpliwą zaletą jest relatywnie niska cena oferowanych usług. Sporo zastrzeżeń budzi jednak funkcjonalność i usability serwisu. Co do funkcjonalności – jest zbyt uboga, szczególnie porównując do istniejącej konkurencji. Nie udało mi się zobaczyć np. jak działa zapowiedziane grupowanie i katalogowanie maili. Sporo pracy czeka też twórców z poprawą usability serwisu np. przy dodawaniu nowego pliku trudno domyśleć się, że mały, nieopisany przycisk służy do wskazania pliku z katalogu.

Martwiłbym się konkurencją – zarówno tą Open Sourcową jak i działającą również w modelu SaaS. Oferują znacznie więcej, dopracowanych funkcji. Nie zawsze są jednak tańsze lub wymagają specjalistycznej wiedzy związanej np. z instalacją. Podsumowując – projekt z potencjałem, ale dzisiaj jeszcze niemający szansy na konkurowanie ze znacznie bardziej zaawansowanymi przeciwnikami.

Jarosław Obara, Prezes Zarządu inkubatora technologicznego Ventures Hub 

 

 Serwis wspomagający zarządzanie projektami, który moim zdaniem wyróżnia się praktycznymi i prostymi w zastosowaniu funkcjami. Jest w dodatku dość tani. Problem w tym, ze na tym rynku jest sporo podobnych serwisów, a mniejsze firmy do których jest skierowana oferta na razie nie stosują takich rozwiązań zbyt często. Może jednak rynek będzie zmieniał się na korzyść projektu.

 

Chcesz zaprezentować swoją firmę użytkownikom MamBiznes.pl w zakładce „Start-up”? Wyślij opis na adres [email protected] Zobacz najnowsze startupy 

 

Stanisław Tomczak, manager inwestycyjny funduszu zalążkowego SpeedUp Group

Bardzo ciekawy projekt ludzi, którzy wydaje się bardzo dobrze znają teorię zarządzania projektami. Znajdziemy w nim wszystkie najważniejsze funkcje potrzebne przeciętnej firmie. Osobiście podoba mi się intuicyjny interface przypominający takie narzędzia, którymi operuje przeciętny użytkownik komputera – poczta e-mail, blog, facebook. Wydaje się, że nawet bez długiego szkolenia, GoProjekt można szybko wdrożyć w większości MSP.

Zbigniew Krzewiński, firma consultingowa CoWinners

 

Bardzo wygodna i prosta usługa do zarządzania projektami. Funkcjonalność dotycząca zarządzania projektami opisana jest w jasny i przystępny sposób – nie ma zbędnych opisów metodologicznych i slangu speców od zarządzania. Chociaż przez to może brakować powiązania etapów realizacji projektów z raportami oraz rezultatami (to nie zawsze są kamienie milowe). Przy bardziej skomplikowanych projektach konieczne jest również ustalenie sekwencyjności zadań (diagram PERT) – nie zauważyłem takiej funkcjonalności.

Największym mankamentem tego serwisu jest jednak brak wersji anglojęzycznej (o innych językach już nie wspomnę) oraz nie do końca efektywny model biznesowy. Praktyka uczy, że w takich systemach najskuteczniejszy jest model Freemium i jego mutacje – tutaj mamy jedynie wersje testowe (tak przynajmniej jest to komunikowane), warto to jeszcze przemyśleć.

Marek Rusiecki, członek zarządu Xevin Investments

Porjekt z programu 8.1, więc już na wstępie podchodzę do niego bardzo ostrożnie. Goprojekt.pl to usługa SAAS, a więc oprócz jakości samego projektu, która wydaje się być wysoka, kluczowe będzie zbudowanie kanałów sprzedaży. Wersja demo, w której można zapoznać sie z funkcjonalnością serwisu niestety nie przekonuje. Layout jest dość chaotyczny i ciężko korzysta się z różnych funkcji.

Konkurencja w tego typu usługach jest olbrzymia, zaczynając od narzędzie Google, po zaawansowane systemy tworzone przez duże firmy. Po tym co zobaczyłem w wersji demo Goprojekt.pl, nie sądze, aby znalazło się wielu chętnych na skorzystanie z tej usługi. Najpierw należałoby mocno popracować nad usability.

Przeczytaj recenzje innych projektów: 

 

– Start-up na dywaniku: Wizytownik.pl

– Start-up na dywaniku: JakKupować.pl

– Start-up na dywaniku: Mobiks.pl

– Start-up na dywaniku: Firmlet.pl

– Start-up na dywaniku: Lokter.pl 

 Sylwetki ekspertów recenzujących projekty internetowe

  

Stanisław Tomczak menedżer inwestycyjny SpeedUp Group

Strateg biznesowy z wykształceniem marketingowym i psychologicznym. Jako manager inwestycyjny ocenia nowe biznes plany przedsiębiorców szukających wsparcia SpeedUp oraz jest konsultantem strategicznym dla innowacyjnych firm. Pracował w dużych agencjach reklamowych oraz w instytucie badawczym Pentor. Jest twórcą wielu nagrodzonych koncepcji i strategii reklamowych. Pasjonat nowych mediów i nowych koncepcji marketingowych zajmuje się ich integracją z mediami tradycyjnymi.

Jarosław Obara, prezes zarządu Ventures Hub

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ma licencję maklerską oraz licencję doradcy inwestycyjnego. Jest również posiadaczem tytułów Chartered Financial Analyst oraz Certified International Investment Analyst. Był prezesem zarządu spółki IFA Investments Sp. z o.o. zajmującej się doradztwem finansowym. W latach 2007-2009 był członkiem zarządu IQ Partners S.A. Był członkiem rad nadzorczych kilku spółek publicznych, obecnie jest członkiem rad nadzorczych spółek: Zakupy.com S.A. oraz Site S.A.

Zbigniew Krzewiński, fima consultingowa CoWinners

Doktor nauk ekonomicznych, współtwórca i pomysłodawca SpeedUp Group, od lat wspiera przedsiębiorczość akademicką, a zwłaszcza startupy technologiczne – wspierał utworzenie ok. 10 firm technologicznych, kierownik projektu SYNKREO, obecnie prowadzi firmę konsultingową CoWinners, specjalizuje się w ewaluacji startup-ów technologicznych, wdrażaniu wyników prac badawczo-rozwojowych, budowaniu sieci firm, partnerstw i klastrów oraz zarządzaniu prawami autorskimi.

Stanisław Rogoziński, inkubator Trinity Adventure

Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, specjalizacja Ekonomika i Zarządzanie Przedsiębiorstwem oraz prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie doktoryzuje się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zdobywał dotychczasowe doświadczenie w zakresie finansów i analiz, pracując dla Ernst&Young i Lukas Banku. Poza pracą w TRINITY AdVENTURE prowadzi również zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z finansów i portfela inwestycyjnego.


Marek Rusiecki, członek zarządu Xevin Investments

Z branżą internetową zwiazany od 2000 roku. Wpółtwórca i pierwszy Dyrektor Zarządzający największej wówczas w Polsce sieci reklamowy internetowej, Ad.net SA. Osoba odpowiedzialna za stworzenie nowej sieci reklamowej AdClick i za jej debiut na rynku. W latach 2004-2006 Dyrektor IAB Polska delegowany do kontaktów stowarzyszenia z zagranicą, w tym do promowania działalności polskiego oddziału IAB w strukturach międzynarodowych. Pomysłodawca portalu społecznościowego Pino.pl.

Wojciech Przyłęcki, prezes inkubatora technologicznego InQbe

Specjalizuje się w projektach technologicznych i internetowych. Ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i implementacji systemów informatycznych. Współwłaściciel oraz długoletni prezes zarządu EnterNet Sp. z o.o. w której od podstaw stworzył serwis PRV.PL oraz Wapacz.pl. W latach 2005-2006 pracował jako dyrektor ds. rozwoju technologii w EL2 Sp. z o.o. Obecnie pełni funkcję prezesa zarządu InQbe Sp. z o.o., która pozyskała blisko 21 mln zł na budowę inkubatora projektów technologicznych i internetowych.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
G.S. 3 wrz 2010 (15:29)

Jest Equifax - Mea Culpa.