Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Prawie 1100 zł na ZUS to za dużo? Składki będzie można zapłacić w ratach

Dobra wiadomość dla osób prowadzących własny biznes, dla których wysokość składek ZUS jest poważnym problemem. Sejm uchwalił wczoraj przepisy, które umożliwiają bardziej elastyczne zasady opłacania zobowiązań wobec ZUS.

Na obniżenie obciążeń przedsiębiorców wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych póki co nie ma co liczyć. Posłowie postanowili zatem ulżyć właścicielom firm w inny sposób. Uchwalona wczoraj nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych zakłada, że w przypadku problemów z opłacaniem składek przedsiębiorca będzie mógł ubiegać się o rozłożenie na raty płatności lub jej odroczenie. Rozłożeniu na raty dotyczyć może cała zaległość dłużnika z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne. Za zmianami w dotychczasowym prawie głosowało 431 posłów. Tylko 2 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu.

Warto przypomnieć, że w 2015 roku właściciel firmy działającej do 2 lat, co miesiąc wykonuje do ZUS przelew na preferencyjnych warunkach na kwotę 446,88 zł( lub 434,02 zł bez ubezpieczenia chorobowego). Przedsiębiorstwa istniejące dłużej na rynku wraz ze składką na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe płacą w tym roku w sumie 1095,37 zł. Odłożenie tych płatności lub rozłożenie ich na raty może choć w małym stopniu pomóc w sytuacji problemów z płynnością finansową.

Wysokość składek na ZUS w 2015 roku

– 4 argumenty przeciwko zakładaniu firmy

– 5 powodów, dla których Polacy zakładają firmy w Wielkiej Brytanii 

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Yanek 15 kwi 2015 (15:31)

“Za dużo” to mało powiedziane, moim zdaniem to chora kwota. W UK minimalne składki są o połowę niższe, a kwota wolna od podatku 10 razy wyższa. Wspaniale, że polscy przedsiębiorcy mogą przenosić tam swoje firmy i rocznie oszczędzać na podatkach nawet kilkanaście tysięcy złotych, legalnie http://dezi.pl/?legalnosc-rozwiazan,202