Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Asym.pl – system do analizy i zmniejszenia kosztów walutowych

Opis projektu: Jako pierwsi na rynku zbudowaliśmy system do analizy i zmniejszenia kosztów walutowych w banku lub kantorze online użytkownika. Mechanizmy asym.pl działa na zasadzie kumulowania informacji o kosztach transakcji użytkowników asym i przygotowaniu procesu negocjacji na podstawie tych danych. Firmy mogą również skorzystać z partnerów asym i dokonywać transakcji na z góry ustalonych przez nas warunkach. W pakiecie premium świadczymy usługi realnej wyceny produktów zabezpieczających ryzyko kursowe czy doradztwa prawnego w tym zakresie. Na ten moment mamy działającą usługę i pracujemy nad dodatkowymi usługami w ramach serwisu asym.pl.

Branża / kategoria: inne

Rok powstania: 2019

Skąd pomysł: Obraz rynku usług wymiany walut jest bardzo zniekształcony. Duża część firm nie zdaje sobie sprawy jak duże oszczędności mogą wygenerować na wymianie walut. Asym.pl został stworzony jako odpowiedź na olbrzymią asymetrie informacji, która jest obecnie widoczna na rynku usług wymiany walut. Często w mediach przedstawiane są tylko dwa warianty. Jak bank to drogo a jak kantor online to tanio. I faktycznie czasem taka zależność zachodzi. Natomiast trzeba pamiętać, że takie same warunki jak w kantorach, bądź nawet lepsze można uzyskać w swoim macierzystym banku. I tu pojawia się nasza usługa, która działa w całkowicie nowym obszarze. Nie wymieniamy walut. Negocjujemy i pokazujemy, że istnieje wiele zaufanych dostawców usług i wszędzie można wygenerować olbrzymie oszczędności. Wierzymy, że dzięki asym.pl, gdzie widoczne są realne kursy transakcyjne z różnych banków i kantorów online, rynek będzie bardziej transparentny i sprawiedliwy dla jego uczestników.

Dla kogo: Usługa jest skierowana do klientów biznesowych u których występuje, bądź będzie występował obrót walutowy.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Asym.pl tworzą specjaliści związani z rynkiem finansowym od wielu lat. Doskonale wiemy jak działają instytucje finansowe i teraz pomagamy firmom poprzez dzielenie się tą wiedzą.

Konkurencja: Nie ma takiej usługi na rynku. Edukacja eksporterów i importerów przez asym.pl może być niekorzystna dla wszystkich instytucji finansowych świadczących usługi wymiany walut. Sektor wymiany walut i sprzedaży innych produktów skarbowych opiera się niestety na niedoinformowaniu klientów a my chcemy to zmienić.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Chcemy aby asym.pl był kojarzony jako profesjonalny i niezależny serwis świadczący usługi wsparcia w zakresie walut i innych produktów skarbowych. Dodatkowo pracujemy nad kolejnymi, innowacyjnymi funkcjonalnościami w serwisie, które ujrzą światło dzienne w 2021 roku.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

asym.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.