Skano.pl – wspomnienia na zawsze z Tobą

13 lutego, pod adresem www.skano.pl uruchomiony został serwis pozwalający w prosty i bezpieczny sposób zamienić archiwalne odbitki, negatywy i slajdy na zdjęcia zapisane w formacie cyfrowym.

Nowatorskie podejście

Skanowanie materiałów fotograficznych jest usługą stosunkowo popularną, jednak podczas tworzenia Skano, odrzucone zostały tradycyjne schematy działania. Pozwoliło to wyznaczać całkowicie nowe standardy w kwestii bezpieczeństwa, jakości i dostępności oferowanych usług.

Proste zasady

Działanie Skano można sprowadzić do czterech etapów:

„Sami fotografujemy i dobrze wiemy jaką wartość mogą mieć rodzinne fotografie. Podczas tworzenia serwisu, największy nacisk położyliśmy na kwestie związane z bezpieczeństwem” – mówi Grzegorz Brzuchala, pomysłodawca i założyciel Skano – ”Niemal w każdym domu można znaleźć stare albumy dziadków lub pudełko pełne rodzinnych fotografii. Od początku naszym celem było przygotowanie systemu, który w prosty, bezpieczny i niedrogi sposób pozwoli Polakom uchronić najcenniejsze wspomnienia przed zniszczeniem lub utratą.”

9 cech, które czynią Skano projektem innowacyjnym
 
1. Skanowanie wszystkich przesłanych materiałów jest całkowicie bezpłatne.

2. Zamawiający może przesłać do skanowania dowolną ilość materiałów. Unikając tym samym problemu czasochłonnej wstępnej selekcji.

3. W trosce o wysoki poziom bezpieczeństwa, każde zamówienie w Skano jest monitorowane w czasie rzeczywistym. Wysyłając zdjęcia zamawiającyna bieżąco może kontrolować, na którym z etapów znajduje się jego przesyłka.

4. W zgodzie z zasadą „raz a porządnie”, wszystkie nadesłane negatywy
oraz slajdy skanowane są w rozdzielczości 3000dpi, a materiały refleksyjne
w rozdzielczości 600dpi. W Skano używane są jedynie profesjonalne skanery marki Nikon (CoolScan 9000 ED) oraz Epson (Perfection V700 Photo).

5. Podczas skanowania wykorzystywane są zaawansowane technologie firmy Kodak, pozwalające w znaczny sposób usunąć rysy, kurz oraz przywrócić fotografiom żywe kolory. Dodatkowo zdjęcia są kadrowane oraz poddawane ręcznej korekcji barw.

6. Zdigitalizowane zdjęcia są katalogowane z uwzględnieniem zaleceń zamawiającego i umieszczane w bezpiecznej galerii internetowej.

7. Skano jako jedyna firma na rynku daje swoim klientom możliwość selekcji zdjęć po ich zeskanowaniu. Osoba zamawiająca może usunąć z galerii dowolną ilość zdjęć przed dokonaniem płatności.

8. W ramach galerii oferowana jest opcjonalna usługa zaawansowanego retuszu.

9. Polityka cenowa Skano charakteryzuje się przejrzystością oraz najniższymi cenami na rynku. Dzięki wąskiej specjalizacji i efektywnej organizacji pracy, w znacznej mierze obniżono koszty wykonywanych usług.

Chcesz pokazać swoją firmę na MamBiznes.pl? Napisz na adres kontakt@mambiznes.pl

Skano.pl

Dodaj start-up


Komentarze

Dodaj komentarz

*
*