Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

DocPlanner przejął włoską firmę

DocPlanner wybrał się na zakupy do Włoch. Za pozyskane środki od inwestorów nabył tamtejszego producenta oprogramowania dla szpitali – informuje Puls Biznesu.

Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl; Fot. Puls Biznesu/ Marek Wiśniewski

Założony przez Mariusza Gralewskiego, współtwórcę GoldenLine DocPlanner to obecnie jedna z największych polskich firm, która działa globalnie. Zresztą jest polskim kandydatem do tytułu jednorożca.

W maju tego roku firma zamknęła rundę finansowania w wysokości 80 mln EUR. To pozwoliło jej na przejęcie włoskiego producenta systemów do zarządzania relacjami z klientami (CRM) dla dużych placówek medycznych TuoTempa.  Nie jest jednak znana kwota transakcji nabycia.

Przejęcie włoskiej firmy pozwoliło na powiększenie oferty firmy, która zaczynała od serwisu ZnanyLekarz.pl z opiniami o lekarzach i kontaktach do nich. Z czasem dochodziły nowe funkcje dedykowane dla samych lekarzy jak: oprogramowanie do obsługi kalendarzy i system rezerwacji wizyt w gabinetach. W spółkę zainwestowali m.in. Lukas Gadowski, współtwórca Delivery Hero, Fabrice Grinda, twórca OLX, czy Robert Lewandowski.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.