Wiele firm może nie otrzymać zwolnienia z ZUS przez mały błąd

Wiele firm postanowiło skorzystać z zaproponowanego rozwiązania w tarczy antykryzysowaej jakim jest zwolnienie z ZUS. Jednak wielu przedsiębiorców błędnie zgłosiło chęć skorzystania z ulgi. Dlatego ZUS zwraca uwagę, by właściwie składać wnioski.

Fot. Pexels/ Andrea Piacquadio

Okres epidemii w Polsce to trudny czas dla wielu przedsiębiorców. Dlatego też wiele firm postanowiło skorzystać z rozwiązania zwolnienia z ZUS przez najbliższe 3 miesiące. Jednak część z nich źle złożyła wniosek, przez co mogą nie uzyskać zwolnienia z ZUS. Jak właściwie złożyć wniosek z ZUS przeczytasz tutaj.

Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych wiele wniosków wpływało na różne maile placówek ZUS, co jest poważnym błędem. Nie są rozpatrywane skany, zdjęcia czy też wypełnione pliki word lub pdf, które są przesłane e-mailem. Drogą elektroniczną wnioski mogą być wysłane tylko i wyłącznie za pośrednictwem platformy PUE ZUS.

– Jeżeli ktoś wysłał już do nas wniosek na ogólny adres e-mail cot@zus.pl lub jakikolwiek inny adres musi zrobić to jeszcze raz, najlepiej przez swoje indywidualne konto na PUE ZUS. Każda osoba, która zrobi to przez ten kanał komunikacji jest automatycznie weryfikowana a wniosek rozpatrywany priorytetowo – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*