Rozstrzygnięto konkurs „Pomysł na firmę”

Znamy już wyniki konkursu „Pomysł na firmę” organizowanego przez „Gazetę wyborczą” oraz Raiffeisen Bank. Batalię na najlepszy biznesplan wygrał Przemysław Kata z Łodzi, którego pomysłem na biznes jest ogrzewanie wody w domach energią słoneczną. Na co dzień zawodnik rugby i ochroniarz, za zwycięstwo dostał wczoraj 75 tys. zł. Jego biznesplan okazał się najlepszy spośród ponad tysiąca nadesłanych zgłoszeń.

„Kata, 23-letni student pedagogiki (wychowanie fizyczne i zdrowotne) na Uniwersytecie Łódzkim, chce sprzedawać kolektory słoneczne, które pozwolą ogrzewać np. wodę w domach, basenach. W ostatnim roku wydał oszczędności na udział w szkoleniach, jak wykorzystywać siły natury do ogrzewania pomieszczeń. Pieniądze zbierał, grając w meczach rugby i ochraniając łódzkie dyskoteki. Kilka dni temu zarejestrował firmę, ma pierwsze zlecenia. Na razie od znajomych.” – pisze „Gazeta wyborcza”.

”Połowa projektów dotyczyła branży internetowej: komunikatory, serwisy, porównywarki cenowe, e-sklepy, doradztwo, gazeta internetowa. Były też pomysły niecodzienne. Kilka osób chciało paczkować polską ziemię po pół kilo i sprzedawać Polonii w Ameryce. Pani Barbara, kandydatka na wróżkę, tłumaczyła zaś, że perspektywy są obiecujące, bo „Zapotrzebowanie jest. Z rozmów z ludźmi wnioskuję, iż każdy przynajmniej raz korzystał przy odgadywaniu przyszłości z pomocy kuli czy kart”.” – czytamy w gazecie.

Jak pisze „Gazeta wyborcza” uczestnikami konkursu byli głównie studenci lub osoby świeżo po studiach. Większość stanowiły kobiety. I to one dostały wyróżnienia:

– Monika Mart – 29-latka z Zamościa, po inżynierii środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Chce zarabiać na hodowli ślimaka afrykańskiego. Osobiście za ślimakami nie przepada, ale francuskie restauracje już na nie czekają.

– Kinga Dyląg – 28-latka ze Starego Wiślicza, studentka socjologii w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Planuje otwarcie Centrum Rozwoju Dziecka z nauką malarstwa, rysunku, judo.

– Agnieszka Kwiecińska, architekt z Warszawy, lat 36. Jej pomysł to projektowanie i produkcja nietypowych mebli: pokrowców z kolorowego materiału wypełnionych styropianem. Kilka sztuk takich mebli już uszyła – informuje gazeta.

Więcej w „Gazecie wyborczej”, w artykule „Pomysł rodzi pieniądz”, autorstwa Leszka Kostrzewskiego

Komentarze

Avatar

Szyderca

24 października 2008 Odpowiedz

w wiekszosci te pomysly sa zalosne,
a ten za pierwsze miejsce to jakas pomylka chyba

Avatar

jwieczorek

24 października 2008 Odpowiedz

Czekam na Twój pomysł 😉 Pamiętaj jednak, że sam pomysł jest nic nie warty, ważna jest realizacja.

Avatar

mixer

25 października 2008 Odpowiedz

Co jest odkrywczego w sprzedazy kolektorów slonecznych??? To jakies nieporozumienie. Dlaczego nie docenia sie w takich konkursach jak ten tworczosci, odkryć, wynalazków młodych – zaangazowania intelektualnego. Żeby nie było – oby za rok nie wygrał sprzedawca kwiatow na rynku albo cegly. Pozdrawiam

Avatar

Nick

25 października 2008 Odpowiedz

Fajne pomysły, Życzę żeby się udało zwycięzcom!

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*