Skąd kapitał na własny biznes? Sięgnij po 83 tys. zł

Są jeszcze pieniądze dla przedsiębiorczych w ramach programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” – dowiedział się portal MamBiznes.pl. Na realizację pomysłu na biznes początkujący biznesmen może zdobyć 83 tys. zł. 

 


foto: YAY Foto 

Brak kapitału to jedna z głównych bolączek osób myślących o własnej firmie. Jedną z możliwości finansowania startu w biznesie jest program realizowany wspólnie przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. W ramach inicjatywy w tym roku na młodych przedsiębiorców wciąż czeka pula ponad 26 mln zł – dowiedział się portal MamBiznes.pl.

552 nowych pomysłów

Resort pracy kontynuuje rozpoczęty blisko 2 lata temu program skierowany do osób myślących o założeniu firmy. Inicjatywa skierowana do studentów, absolwentów oraz bezrobotnych daje możliwość uzyskania atrakcyjnie oprocentowanej pożyczki. Maksymalna kwota finansowego zastrzyku wynosi od czerwca dokładnie 83 629,80 zł.  W tym roku na preferencyjnie oprocentowane pożyczki na start w biznesie przeznaczono 60 mln zł. Do dnia 1 września finansowego wsparcia udzielono 522(na 639 wniosków) pomysłodawcom na łączną kwotę 33,3 mln zł.  To oznacza, że na kolejnych zainteresowanych wciąż czeka około 26,7 mln zł. Przy założeniu, że pomysłodawcy wnioskować będą o maksymalną kwotę środki te wystarczą na udzielenie 319 pożyczek.

Jak zdobyć 83 tys. zł na własny biznes?

Aby zdobyć środki w ramach programu „Pierwszy biznes – wsparcie” w starcie zainteresowany musi odwiedzić pośrednika finansowego działającego w danym województwie i złożyć wypełniony formularz, w którym opisze swój pomysł na biznes. O pozytywnej decyzji lub odmowie pomysłodawca informowany jest w ciągu 14 dni. Pieniądze pożyczane są młodej firmie na maksymalnie 7 lat. Zastrzyk gotówki oprocentowany jest na poziomie 0,25 stopy redyskonta weksli NBP a więc obecnie  0,56% w skali roku. Zabezpieczeniem pożyczki jest weksel własny pożyczkobiorcy oraz poręczenie osoby fizycznej. Szczegóły programu oraz wniosek do pobrania dostępne są na witrynie inicjatywy pod adresem: wsparciewstarcie.bgk.pl.

– 800 tys. zł dotacji na dobry pomysł. Jak je zdobyć?

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

nikt

21 września 2016 Odpowiedz

to nie jest „kapitał” tylko finansowanie dłużne

MM

21 września 2016 Odpowiedz

Kredyt dokładnie tak. I to jeszcze nie dla wszystkich ! I chyba trzeba się 2-3 lata utrzymać na rynku ile zapłacisz VAT, ZUS, i Dochodowego przez ten czas ? Oczywiście więcej niż „dotacja”.

Wilton

2 października 2016 Odpowiedz

This is fucked up!!!
Nic nie ma za darmo! Wielka sciema

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*