Ranking kont firmowych

Sklep BezOkularow.pl pozyskał inwestora

Spółka Xevin Investments i Red Sky, właściciel największego polskiego projektu internetowego w skali globalnej – FilesTube.com inwestują w sklep z soczewkami BezOkularow.pl. Nowi udziałowcy wniosą do bezokularow.pl dodatkowy kapitał, ale przede wszystkim know-how w zakresie tworzenia i rozwoju projektów globalnych. Sklep zapowiada zwiększenie sprzedaży oraz intensywne działania informacyjno-edukacyjne.

– Nasze rozmowy z przedstawicielami Xevin i Red Sky zakończyły się sukcesem. Zdecydowaliśmy wspólnie wyjść naprzeciw potrzebom bardzo perspektywicznego rynku sprzedaży soczewek kontaktowych i akcesoriów on-line – o powstaniu spółki Bezokularow.pl Sp. z o.o. mówi Wojciech Kyciak, twórca serwisu i Prezes Zarządu. – Jedną z barier rozwoju tego rynku jest pokutujący wśród Polaków mit, że soczewki są bardzo drogie. Nie jest to prawdą, o czym chcemy informować osoby noszące okulary. Przed firmą stoi duże wyzwanie, ale i duże perspektywy.

Xevin Investments i Red Sky objęły 49 proc. udziałów w nowo powstałej spółce. Pozostałe 51 proc. udziałów należy do Wojciecha Kyciaka.

– Soczewki kontaktowe w Polsce nosi nieco ponad 0,5 mln osób, czyli niespełna 2 proc. populacji. W krajach zachodnich odsetek ten jest dużo wyższy. W USA, według rożnych szacunków, nawet powyżej 10 proc. populacji zastąpiło okulary soczewkami, podobnie np. w Japonii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Łącznie na świecie soczewki nosi 125 mln ludzi, co stanowi 2 proc. całej populacji – tak rynek opisuje Marek Rusiecki z funduszu Xevin Investments.

– Szacuje się, że w Polsce w internecie sprzedaje się już 20-30 proc. wszystkich soczewek i tendencja jest zwyżkowa. Dlaczego? Soczewki w internecie są dużo tańsze niż w punktach tradycyjnych i jest to jedna z głównych przyczyn bardzo szybkiego rozwoju tego segmentu. Ceny on-line są niższe nawet o 30-50 proc. niż w sklepach tradycyjnych działających często lokalnie. Większe punkty sprzedaży lub sklepy sieciowe nie mogą zejść z wysokiej marży w przeciwieństwie do sklepów on-line – mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o.o. – Bezokularow.pl to bardzo dobrze prowadzony biznes internetowy. Dysponujemy wiedzą oraz technologią, która jeszcze przyspieszy rozwój tego projektu.

– Bezokularow.pl to nasza kolejna inwestycja w branże e-commerce, w połowie tego roku staliśmy się udziałowcami Etin Group, właściciela sklepów krainaherbaty.pl, krainakawy.pl i krainaziol.pl. Jesteśmy zadowoleni z tempa, w jakim rozwija się ta spółka, więc poszliśmy za ciosem – mówi Maciej Zawisza de Sulima, Członek Zarządu Red Sky Sp. z o.o.

Bezokularow.pl stara się zachęcać klientów do dokonania zakupów on-line i w ten sposób dostarcza pozytywnych doświadczeń związanych z transakcją w internecie. Niedawno wprowadził dzień darmowej dostawy. Jaka była odpowiedź ze strony klientów?

– Odnotowaliśmy ponad 500 proc. wzrostu liczby zamówień. Nasze prognozy się potwierdzają: Polacy szukają dobrego miejsca na zakupy soczewek on-line. Bezokularow.pl jest atrakcyjne, ponieważ przy dłuższej współpracy, klient zyskuje dodatkowe korzyści z zamówień. Mamy atrakcyjny program lojalnościowy, który pozwala na jeszcze dogodniejsze warunki zakupów – dodaje Wojciech Kyciak.

– Polski fundusz inwestuje w lokalizator Mapia.ua

– Podbij.pl ma inwestora

– Serwis Zadane.pl pozyskał inwestora

– Właściciele Timecamp.pl i Visikid.pl pozyskali inwestora

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Ax22 14 gru 2010 (12:11)

To ten sam fundusz, który położył e-commerce w zakupy.com?