Zakład karny poszukuje przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu opublikował niecodzienną ofertę dla przedsiębiorców. Zakład Karny nr 2 we Wrocławiu poszukuje osób zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie więzienia.

Fot. FORUM/ Henryk Przondziono

Zwrot „biznes za kratkami” w tym wypadku nabiera nowego znaczenia, bowiem nie każdy ma możliwość prowadzenia swojej działalności legalnie na terenie zakładu karnego. Teraz pojawiła się taka możliwość w stolicy Dolnego Śląska w Zakładzie Karnym nr 2 przy ulicy Fiołkowej. Jednak jednym z warunków jest zatrudnienie osadzonych.

Na przedsiębiorców, którzy zdecydują się na prowadzenie biznesu na terenie więzienia czeka wiele zachęt. Wśród nich można wymienić, chociażby zwrot w wysokości 35 proc. wynagrodzenia brutto z tytułu kosztów zatrudnienia osób pozbawionych wolności. Ponadto istnieje możliwość pozyskania dotacji bezzwrotnych lub niskoprocentowych pożyczek na tworzenie nowych miejsc pracy. Jednak to nie koniec zalet z prowadzenia w takim miejscu działalności gospodarczej. Kontrahent jest także zwolniony z obowiązku odprowadzania składki zdrowotnej za zatrudnione osoby.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*