Platinum Seed Incubator

Działalność: Platinum Seed Incubator jest funduszem zalążkowym, pełniącym rolę pomostu między pomysłodawcą a rynkiem kapitałowym. Fundusz koncentruje swą uwagę na innowacjach i rynku usług cyfrowych. Celem jest pomoc pomysłodawcom w przekształcaniu innowacyjnych pomysłów w efektywne firmy. Grono doświadczonych ekspertów zapewnia profesjonalne wsparcie merytoryczne oraz pozyskanie kapitału na start. Platinum Seed Incubator współpracuje szeroko z Aniołami Biznesu z Polski i innych krajów Europy, a także z innymi funduszami typu seed i venture capital. Fundusz nie tylko współfinansuje spółki w swoim portfelu, ale również wspiera je merytorycznie w całym okresie współpracy, aż do momentu dokonania wyjścia kapitałowego.

Geneza: Fundusz Platinum Seed Incubator powstał w sierpniu 2011. Michał Ciemiński – założyciel funduszu chcąc wykorzystać swoje bogate doświadczenie, kontakty biznesowe oraz oszczędności zainicjował działalność funduszu poprzez dokonanie dwóch inwestycji, z których w 2015 dokonał z sukcesem wyjść kapitałowych. W 2013 roku fundusz otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach działania 3.1. Inicjowanie działalności innowacyjnej osi priorytetowej 3. Kapitał dla innowacji Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Na jakim etapie musi być projekt:  Fundusz Platium Seed Incubator inwestuje w projekty w fazie seed.

Pomysły z jakich branż:  Fundusz koncentruje się na projektach z obszaru:

  1. ICT i TMT, m.in.:
  2. dostarczania treści,
  3. zarządzania treścią,
  4. e-commerce,
  5. aplikacji chmurowych (SaaS),
  6. Medycyna i ochrona zdrowia (m.in. projekty teleinformatyczne np. aplikacje ułatwiające funkcjonowanie i opiekę nad ludźmi starszymi),
  7. Biotechnologia
  8. Odnawialne Źródła Energii
  9. Technika i Chemia

Kwota inwestycji: Od 200 000 PLN do 600 000 PLN

Przykłady inwestycji: 

                                                                               Lp Spółka portfelowa  

 

Przedmiot działalności spółki

1  Kickin24 sp. z o.o. Unikatowa platforma crowdfundingowa dedykowana dla kibiców i klubów piłki nożnej, której celem jest fanfunding.  Kickin24 pozwala klubom na zebranie funduszy na transfery zawodników, zaś kibicom umożliwia aktywne wsparcie ukochanej drużyny.

 

2 Eatery Solutions sp. z o.o. Spółka zajmuje się kompleksową obsługą informatyczną sieci gastronomicznych typu quick service restaurants.

 

3 Trendmetric sp. z o.o. Spółka oferuje usługę zbierania i przetwarzania danych o zachowaniu konsumentów polegającą na analizie wysyłanych przez aplikację mobilną połączeń telefonu z nadajnikiem iBeacon znajdującym się w obrębie sklepu. Na podstawie analizy zebranych danych, w czasie rzeczywistym, rozwiązanie to pomaga dostosować przekaz marketingowy do profilu klienta. Przychody spółka czerpie z instalacji usługi i systemu w nowych lokalizacjach oraz z opłat abonamentowych za obsługę systemu oraz dostęp do analiz i raportów.

 

4 Venus Medic sp. z o.o. Spółka powstała w celu opracowania systemu automatycznej klasyfikacji nowotworów poprzez ocenę zdjęć cytologicznych dostarczanych w formie elektronicznej za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Źródłem przychodów spółki będą opłaty pobierane za analizę obrazów oraz sprzedaż urządzeń skanujących.

 

5 HiSec sp. z o.o. Spółka zajmuje się produkcją, sprzedażą i wynajmem Mobilnych Platform Monitoringu „MPM” wraz z  Alarmowym Centrum Odbiorczego  /ACO/ , czyli kompleksowej usługi w zakresie ochrony i nadzoru mienia.

 

6 Clickonometric Technology sp. z o.o. Spółka zajmuje się sprzedażą dla domów mediowych, i agencji reklamowych usług takich jak: Audience Profilling, Pretargeting, Real Time Profiling i integracje, które wykonywane są przy użyciu systemu służącego do tworzenia precyzyjnych profili użytkowników, konkretnej wiedzy dotyczącej audytorium kampanii reklamowych w Internecie.

 

7 OfficeBooker sp. z o.o. Sprzedaż usług wirtualnej platformy agregującej usługi różnych biur wirtualnych, na której klienci mogą sami porównywać oferty wybranych dostawców usług wirtualnego wsparcia biznesu, a następnie je zakupić online. Źródłem przychodów spółki są prowizje pochodzące od dostawców usług wirtualnego biura.

 

8 Perfumeriaplus sp. z o.o. Internetowa perfumeria bazująca na wykorzystaniu Life Chat, zarówno w formie chata pisanego, jak i video chata w czasie rzeczywistym oferująca kosmetyki i produkty najlepszych światowych i polskich marek wraz z pełnym zakresem porad ze strony doświadczonych konsultantów.  http://perfumeriaplus.pl/

 

9 Catix Technologies sp. z o.o. Spółka wprowadza na rynek i dystrybuuje nowe innowacyjne rozwiązania i usługi na potrzeby badania respondentów z  wykorzystaniem aplikacji, portalu raportowania, indywidualnego systemu do zarzadzania i sieci społecznościowych (crowd sourcing) w roli ankieterów (mystery shopping, audytowe, CAPI).

 

10 Diabetic Experts sp. z o.o. Spółka powstała w celu opracowania prototypu – demonstratora, a następnie przejścia badań klinicznych, certyfikacji i ostatecznie sprzedaży produktu końcowego jakim jest nieinwazyjny glukometr.

 

11 VCC Partner sp. z o.o. Celem działalności spółki jest zwirtualizowanie i zagospodarowanie niewykorzystanych stanowisk w biurach contact-center w innowacyjny sposób poprzez umożliwienie konsultantom pracy na systemie operacyjnym znajdującym się w chmurze internetowej. Źródłem przychodów spółki są usługi call-center, tj. projekty sprzedażowe i ankieterskie, infolinia oraz back-up.

 

12 Intellimotion Technology sp. z o.o. Przedmiotem przedsięwzięcia jest rozwój i sprzedaż modułów tekstronicznych / elektronicznych przeznaczonych do wszycia w wyroby tekstylne i syntetyczne – odzież robocza, sportowa, plecaki, walizki, wózki dziecięce, kaski oraz hełmy ochronne, w celu zbierania informacji, zwiększenia bezpieczeństwa człowieka podczas pracy, uprawiania turystyki, sportów oraz pełnienia innych funkcji rozrywkowych i użytkowych.  http://www.intelli-motion.pl/

 

13 NewLife sp. z o.o. Spółka oferuje usługi laserowego czyszczenia ablacyjnego rzeźb, obiektów architektonicznych, płyt pamiątkowych, obrazów oraz innych obiektów wymagających konserwacji / renowacji.

 

14 Uratujkase.pl sp. z o.o. Przedmiotem działalności spółki jest prowadzenie pierwszej inteligentnej Multiporównywarki pod nawą i domeną uratujkase.pl – dającej grupie docelowej (użytkownikom indywidualnym) możliwość porównania w jednym miejscu (na jednej kompleksowej platformie)wielu kategorii ofert, które są istotnymi wydatkami w budżecie domowym. Główne źródło przychodu spółki bazuje na sprzedaży formularzy kontaktowych (dane osobowe) do klientów instytucjonalnych. Ponadto zamierza czerpać zyski z reklam umieszczanych na stronie Multiporównywarki.

 

15 eDream Data sp. z o.o. Celem działania spółki jest  sprzedaż zaawansowanego zewnętrznego systemu CRM z gamą narzędzi do działań na bazie danych. System eDream dostarcza precyzyjnych, trafnych i dogłębnych informacji o konsumentach oraz ich intencjach zakupowych, dzięki szczegółowym danym dotyczącym ich kontaktów z firmami/brandami oraz zachowań w sieci, wzbogaconych o dane socjaldemograficzne, geolokalizacyjne oraz szeroko definiowane „life-style’owe”, przetworzonych w procesie analizy do postaci leadów sprzedażowych (lead – informacja o osobie zainteresowanej produktem/usługą). Usługa eDream udostępniana będzie również w formule Software-as-a-Service (SaaS) i stanie się kompleksowym narzędziem dedykowanym dla przedsiębiorców działających w obszarze sprzedaży w modelu Direct Response.

 

16 TestMetal sp. z o.o Spółka świadczy usługi laboratorium badawczego w zakresie metalurgii w zakresie 4 rodzajów badań: badania chemiczne, badania mechaniczne, badania nieniszczące oraz badania właściwości fizycznych.
17 Tail sp. z o.o. Projekt stworzenia obroży dla psa wykorzystującej sieci neuronowe i metody deeplearningu do inteligentnego dopasowywania wskazówek rozwojowych pod kątem potrzeb właścicieli psów. http://www.my-tail.pl/

 

18 E-Porady sp. z o.o. Firma oferuje innowacyjne rozwiązanie w zakresie internetowych porad inwestycyjnych, dzięki którym szerokiej grupie klientów zostaną zaoferowane wysokiej jakości usługi planowania finansowego.

 

19 Metalurg sp. z.o.o. Firma specjalizuje się w metalurgii, jej celem jest zostanie czołowym liderem produkcji kluczowych elementów do łożysk tj. tzw. Klatek do łożysk.

 

20 eDoktor24 International sp. z o.o. Firma tworzy platformę internetową umożliwiają zdalne udzielanie konsultacji medycznych. https://edoktor24.pl/


Wyjścia kapitałowe:

                                                                               Lp Spółka portfelowa  

 

Przedmiot działalności spółki

 

21 XTPL sp. z o.o. Projekt jest rewolucyjnym podejściem do nisko-kosztowego wytwarzania cienkich linii przewodzących znajdujących zastosowanie w produkcji nowoczesnych modułów fotowoltaicznych, wyświetlaczy, ekranów dotykowych oraz wielofunkcyjnych szyb. http://pl.xt-pl.com/

 

22 Biznes Spot sp. z o.o. Centrum wirtualnego biznesu. Platforma stworzona z myślą o przedsiębiorcach, którzy pragną prowadzić swój biznes w profesjonalnym otoczeniu bez konieczności urządzania własnego biura. Spółka oferuje usługi wirtualnego biura, wsparcia biznesu, zakładania firm, księgowości, obsługi prawnej oraz pozyskiwania dotacji unijnych. Biznes Spot posiada biura zlokalizowane w centrum Warszawy, z których korzysta kilkuset klientów. Wirtualne biuro pod warszawskim adresem!  www.biznesspot.pl

 

23 Eurocomm sp. z o.o. Agencja sprzedaży usług za pośrednictwem zdywersyfikowanych kanałów w oparciu o marketing bazodanowy.

 

Największy sukces inwestycyjny: Największym do tej pory sukcesem inwestycyjnym funduszu jest inwestycja w XTPL sp. z o.o., która zakończyła się wyjściem z inwestycji w zaledwie 10 miesięcy od inwestycji. Spółka we współpracy z Platinum Seed Incubator rozwinęła swoją działalność w bardzo szybkim tempie zdobywając w międzyczasie kolejne środki z programów unijnych, między innymi przyznawanymi przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz uczestnicząc w prestiżowych programach akceleracyjnych jak MIT Forum Poland zakończone wyjazdem do Bostonu.

Wady i zalety polskich pomysłodawców:  Niewątpliwą zaletą jest kreatywność, energia i zapał. Wadą zaś brak wiedzy biznesowej, konsekwencji w postępowaniu i determinacji. Pomysłodawcy planując swoją przyszłość biznesową powinni wyobrazić sobie sukces na końcu łącznie z tym jak precyzyjnie go zmierzą, kiedy on nastąpi i co, kiedy i z kim należy zrobić aby go osiągnąć. Warto także mieć oszacowaną swoją zdolność do zmiany, bo rzeczywistość weryfikuje każdy plan.

Strona www: platinumseed.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*