Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Tydzień na MamBiznes.pl. Przeczytaj najważniejsze artykuły

Za nami kolejny tydzień, który przyniósł wiele wydarzeń w świecie młodych przedsiębiorców. Przeanalizowaliśmy składki ZUS płacone przez przedsiębiorców, ale również zaprezentowaliśmy historie sukcesów polskich start-upowców. Zapraszamy do przeglądu tygodnia portalu MamBiznes.pl.

Ważne wiadomości

Składki na ZUS to jedna z najczęściej wskazywanych barier przez osoby myślące o własnym biznesie. Jak zobowiązania wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rosły w ostatnich latach? Sprawdziliśmy kiedy przedsiębiorcy musieli się liczyć z największymi wzrostami składek.

 

W Sejmie przedstawiono pakiet rozwiązań określanych jako „konstytucja dla biznesu”. To pakiet pięciu ustaw, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej. Wprowadzają między innymi domniemanie uczciwości przedsiębiorcy, wprowadzenie zasady przyjaznej interpretacji przepisów oraz zapis mówiący, że co nie jest zakazane prawem, to jest dozwolone. Dowiedz się więcej tutaj.
Czy Polska firma wyprzedzi Ikeę? Zaczynali jako start-up. Teraz zatrudniają 110 osób i działają na piętnastu rynkach. O początkach swojego biznesu biznesu mówi Jaś Bagniewski z Eve Sleep.

Pomysł na biznes

Kreatywność to zawsze łamanie stereotypów i wytyczanie nowych ścieżek. Także w biznesie ta cecha jest niezmiernie potrzebna, gdyż daje wartość dodaną, przewagę nad konkurencją i kreuje nowe rynki. Poznaj kreatywne pomysły na biznes.

 

Foto: YAY Foto

Crowdfunding to sposób finansowania, który zyskuje coraz większą popularność. Tylko na Kickstarterze pomysłodawcy zebrali już blisko 3,5 mld dolarów na realizację 135 tys. projektów. Sprawdziliśmy, które z nich uzyskały największe wsparcie na najpopularniejszym serwisie crowdfundingowym świata.

 

Zima to czas, w którym przedsiębiorcy nie zapadają w sen. Wbrew pozorom także na mrozie, lodzie i śniegu można robić własny biznes.  Poznaj 6 pomysłów na zimowy biznes

 


Historie sukcesu

Indie to kraj kolorów, ale również start-upów. W drugim co do liczby ludności państwie świata powstaje bardzo dużo innowacyjnych biznesów skupionych przede wszystkim wokół nowych technologii. Dlatego postanowiliśmy się przyjrzeć start-upom z Indii.

 

Rynek zabawek w Polsce wyceniany jest na 1 mld zł, w Stanach Zjednoczonych to blisko 20 mld dolarów. Swój kawałek na nim chce zdobyć Szymon Węsierski, który ze wspólnikiem rozwija pomysł interaktywnych kolorowanek dla dzieci. Poznaj ich historię.

 

Kingę i Martę łączy słabość do psów i doświadczenie zawodowe związane z usługami internetowymi. Z tego narodził się pomysł na serwis online z bazą opiekunów dla czworonogów. To opieka nad psem, gdy w planach masz wakacje lub dłuższe zakupy przedświąteczne. Przeczytaj więcej o tym w artykule Poszukiwanie opieki nad psem pomysłem na biznes.

 

Finansowanie

Nakładka na klucz monitorująca stan zamka, robot zabawka do gry w piłkę nożną czy urządzenie do monitorowania owulacji to tylko wybrane ze 103 start-upów, które otrzymały dotacje z PARP. Do pomysłodawców trafiło w sumie 80 mln złotych – dowiedział się portal MamBiznes.pl. Maksymalna kwota dotacji wynosiła 800 tys. zł. Poznaj 103 start-upy, które otrzymały dotacje.

Rok 2018 przyniesie kolejne szanse dla młodych przedsiębiorców – rusza kontynuacja działania skierowanego do start-upów! Już w połowie roku wybrane zostaną Platformy startowe, które po wakacjach rozpoczną przyjmowanie pomysłów na start-up. Przeczytaj o tym więcej tutaj.

W naszym poradniku dla tych, którzy (nie) chcą dostać wsparcia z funduszy unijnych, tym razem zajmiemy się wypełnianiem wniosku. Podczas określania szczegółów projektu, na który chcemy dostać wsparcie, jest kilka ryzykownych momentów, przez które można bezpiecznie przebrnąć.. Zobacz VLOG – Jak napisać wniosek, żeby nie dostać funduszy unijnych?

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.